Kościół Grobu Świętego w Jerozolima jest główną świątynią i miejscem pielgrzymek chrześcijan. Jeśli wierzysz w Pismo Święte, miejscem budowy kościoła jest miejsce ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Używanie świętych przedmiotów jest realizowane przez Patriarchat Jerozolimski, którego budynki administracyjne znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie południowo-zachodniej strony.

Corocznie duchowieństwo rozpala błogosławiony ogień w Kościele Świętego Grobu w Jerozolimie. Pod jego łukami znajduje się pięć przystanków rozdroża. Kompleks obiektów na miejscu Kalwaria służyć jako siedziba dla różnych denominacji. Niektóre budynki są przeznaczone na potrzeby kościoła prawosławnego w Jerozolimie.

Величественный комплекс Храма Гроба Господня

Kościół Grobu Pańskiego - historia i nowoczesność

Pamięć o miejscu ukrzyżowania i pochówku Chrystusa została starannie zachowana przez chrześcijan i za pozwoleniem Jerozolimy przez cesarza Tytusa. Przed wybudowaniem nowoczesnego kościoła na jego miejscu znajdowała się pogańska świątynia Wenus.

Budowa nowoczesnego kompleksu rozpoczęła się od wzniesienia kościoła na zamówienie św. Królowa Heleny (matka Konstantyna I). Obejmuje również rzekome miejsce Golgoty i Życiodajnego Krzyża. Skalę pracy można teraz ocenić odwiedzając monumentalny kompleks budynków, który obejmuje kilka części.

Świątynia została konsekrowana w obecności Konstantyna I w 335, 13 września. Kompleks został zdobyty przez Persów i Arabów, okresowo przebudowywany i aktualizowany.

Kościół Grobu Pańskiego (Izrael) jest dziś kompleksem architektonicznym, który obejmuje takie budynki i miejsca, jak:

  • Kalwaria z miejscem Ukrzyżowania;
  • rotunda;
  • świątynia katedry;
  • podziemna świątynia Życiodajnego Krzyża;
  • świątynia świętego jest równa tronowi Heleny.

Kościół Grobu Pańskiego jest podzielony na kilka denominacji kościoła chrześcijańskiego. Dla każdego z nich przydzielany jest zegar i miejsce na modlitwy. Aby nie dochodziło do sporów i konfliktów pomiędzy przedstawicielami spowiedzi, przydzielono specjalne miejsce przechowywania kluczy. Począwszy od 1192 r. Zostali przeniesieni do jednej rodziny muzułmańskiej i pozostawieni przez jej spadkobierców.

Храм Воскресенья Христова Świątynia jako atrakcja turystyczna

Aby uświadomić sobie, jak piękny jest Kościół Grobu Pańskiego, zdjęcia nie pomogą w pełni. Aby zobaczyć z pierwszej ręki schody do Kalwarii, rotundy i kamień namaszczenia powinieneś przyjechać do Jerozolimy. Świątynia jest czynna od 5,00 do 20,00 w okresie od kwietnia do września każdego dnia, a także w miesiącach jesiennych i zimowych - od 4.30 do 19.00. W święta przejście do sanktuariów jest bardzo trudne. Najmniejsza liczba pielgrzymów i turystów od 4-5 godzin po południu.

Kościół Grobu Pańskiego - co jest w środku

Kościół obejmuje następujące części: kaplicę, kościół Zmartwychwstania i świątynię na Kalwarii. Do Kalwarii możesz dostać się do schodów prowadzących w prawo po wejściu do świątyni. Tutaj znajdują się kaplice prawosławnych i ormiańskich denominacji. Bezpośrednio pod nim znajduje się podziemna kaplica Adama. Między ołtarzem prawosławnym a katolickim znajduje się ołtarz stojącej Matki Boskiej.

Nad grobowcem Pana, wieże Kuvuklia - kaplica, w której zapalony jest Święty Ogień. Po przeciwnej stronie znajduje się koptyjska część świątyni. Naprzeciw wejścia do kaplicy znajduje się kamienny wazon o nazwie "Szczenię Ziemi". Jest symbolem centrum aspiracji duchowych wszystkich chrześcijan.

Aby ułatwić odnalezienie Kościoła Świętego Grobu, należy: Jerozolima, Stare Miasto , Święta Helena, 1, - powinna być napisana w zeszycie. Jednak każdy przechodzień pomoże dostać się do wizytówki miasta.

Храм Гроба Господня - внутри Jak się tam dostać?

Nie zgubić się na ulicach Jerozolima , musimy najpierw dowiedzieć się, gdzie znajduje się Kościół Grobu Pańskiego. Możesz dostać się do niego przez kościół etiopski lub wymyślić "Shuk Afitimios", a następnie przez bramę "Rynku farb". Do Kościoła Grobu Świętego jest również ulica "chrześcijańska", po której należy zejść do św. Helena. To ona idzie prosto na dziedziniec przed cmentarzem.