Kamień Namaszczenia, który znajduje się tuż przed centralnym wejściem do Kościół Grobu Świętego , jest jedną z głównych chrześcijańskich świątyń. Został zainstalowany w 1830 roku na terenie 13 przystanku Drogi Via Dolorosa. To tutaj położyło się ciało Jezusa Chrystusa po usunięciu z ukrzyżowania.

Храм Гроба Господня, в котором находится Камень Миропомазания

Namaszczenie - opis

Jak mówią Pismo Święte, w tym miejscu Józef z Arymatei i Nikodem przygotował ciało do pochówku, namaszczony światem i aloesem, a po owinięciu go całunem, wzięli go i włożyli do trumny. Kamień Korpusu w kościele Świętego Grobu uważany jest za cudowny i mirryczny.

W celu zachowania oryginalnego kamienia ukryto go bladym różowym marmurem o długości 2,77 m. Szerokość kamienia wynosi 1,5 m, a grubość 30 cm. Pomimo tego, że jest ukryty pod piecem, jeśli dotkniesz sanktuarium, możesz poczuj przyjemny zapach i poczuj kojący efekt.

Камень Миропомазания - одна из важнейших христианских святынь

Historia kamienia bierzmowania jest taka, że ​​wcześniej należał on tylko do jednej spowiedzi - franciszkanin katolicki. W tej chwili świątynia należy do czterech spowiedzi. Osiem lamp pali się stale nad kamieniem:

  • cztery - z greckiego kościoła;
  • dwa - z ormiańskiego;
  • jeden z koptyjskich;
  • jeden - od katolickiego.

Powszechnie wiadomo, że lampy zostały wykonane na prośbę rosyjskich kupców i przedstawione Kościołowi Grobu Świętego jako znak szacunku. Za kamieniem jest mozaika, a obok marmurowej tablicy napisany jest tekst po grecku.

Jeśli turyści odwiedzą po raz pierwszy Jerozolima , Kamień Bierzmowania i nie wiesz, jakie działania należy wykonać, wtedy możesz po prostu stać w tym świętym miejscu.

Камень Миропомазания - место паломничества христиан Jaka jest wartość kamienia?

Ludzie przychodzą do Kamienia Bierzmowania z dobrymi intencjami, aby modlić się za grzechy przed zbawicielem, jest w nim silna pozytywna energia. Każda rzecz, która dotyka kamienia, uważana jest za uświęconą. Jeśli turyści zamierzają przyczepić do Kamienia małe ikony lub krzyże, inne przedmioty zakupione w sklepach z pamiątkami, lepiej jest usunąć opakowanie, aby poświęcić te rzeczy, a nie opakowanie.

Będąc w tym miejscu, musisz przestrzegać pewnych zasad postępowania, na przykład surowo zabrania się siedzenia na kamieniu. Kobiety wycierają płytkę chusteczką lub szalikiem, tym samym uświęcając rzecz, po czym staje się świąteczna i jest noszona tylko w celach ceremonialnych. Jeśli szalik pozostaje w pokoju hotelowym lub nawet w domu, rozpacz nie jest konieczna. W pobliżu świątyni zawsze można kupić białą chustę na około 15 syklów.

Jak się tam dostać?

Kamień Bierzmowania znajduje się w kościele Grobu Świętego. Możesz dostać się do niego przez kościół etiopski lub wymyślić "Shuk Afitimios", a następnie przez bramę "Rynku farb". Kościół prowadzi na ulicę "Christian", po czym należy zejść do St. Helena.

Transportem publicznym można dostać się do bramy Jaffa Stare Miasto w autobusach nr 3, 19, 13, 41, 30, 99, musisz iść do świątyni.