Kalwaria - góra w Izrael , na którym miało miejsce ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa, jest chrześcijańskim sanktuarium, jak również Kościół Grobu Świętego . Jego lokalizacja jest uważana za obrzeżach Jerozolima . Tłumaczenie tego imienia brzmi "frontalne miejsce", a od aramejskiego - "czaszka, głowa".

Голгофа расположена в Старом Городе

W dawnych czasach to miejsce było poza miastem, ale w chwili obecnej Golgota jest częścią Kościoła Grobu Pańskiego. Istnieje wiele legend związanych z górą, więc według jednego z nich na tym miejscu jest pochowany Adam - pierwsza osoba na Ziemi. Historycy przedstawili także inne wersje dotyczące miejsca, w którym znajdowała się Kalwaria. Uzasadnieniem tego jest to, że w Piśmie Świętym jest odpowiednia wzmianka. Jednak dokładne współrzędne nie są wskazane, więc historycy uważają, że Grób Ogrodowy jest możliwy od końca XIX wieku jako możliwa Golgota. Znajduje się w północnej części Jerozolimy przy Bramie Damasceńskiej.

Голгофа находится на живописном холме

Golgota (Izrael) - historia i opis

Kiedyś Golgota (Izrael) była częścią wzgórza Gareb, z którego nieco spiczasta. Taki krajobraz przypominał ludzką czaszkę, więc lud aramejski nazwał miejsce "Golgota". Na to miejsce została nałożona kara publiczna, z powodu której w chrześcijaństwie pojawiły się dwie kolejne nazwy skoczni - "Kalwarija" (łacina) i "Wielki Dźwignię" (grecki).

Kalwaria była nazwą dużego terytorium poza Jeruzalem. W zachodniej części znajdowały się niezwykle malownicze ogrody, z których jeden należał do Józefa z Aramejski. Taras widokowy również był przymocowany do wzgórza, które służyło za miejsce spotkań ludzi, którzy mogli obserwować egzekucję przestępców.

Голгофа служила местом проведения казни преступников

Po drugiej stronie góry wykopano jaskinię, służącą jako więzienie dla więźniów, w której oczekiwali na wykonanie wyroku. Zawierał także Jezusa Chrystusa, dlatego później jaskinię nazwano "Podziemi Chrystusa". Pod górą wykopali głęboką dziurę, w której zesłano ciała przestępców po ich śmierci i krzyże, na których zostali ukrzyżowani.

Był to krzyż, na którym Jezus został ukrzyżowany, później królowa Helena go znalazła. Jak głosi legenda, pozostała w dobrym stanie, pozostały nawet gwoździe do ukrzyżowania Chrystusa. Golgota słynie z tego, że od zamierzchłych czasów grzebano tam zmarłych. Pochówek ten znajduje się na zachodnim zboczu i nazywa się "Grobem Chrystusa".

Голгофа - место, где был распят Иисус Христос

Naukowcom udało się znaleźć kryptę w XIX wieku, nazwaną Grobem Józefa z Aramejski i Nikodema. W okresie bizantyjskim pochówki były ukryte, ale odsłoniły skałę i zrobiły drabinę. Trzeba było się na nią wspiąć bez butów, bose stopy pokonały 28 stopni. Po podbiciu terenu przez Arabów podjęto próbę zniszczenia schodów, świątyni, a nawet góry. Ale zawiodło, a z czasem architektura Golgoty została udoskonalona i stała się coraz trudniejsza. Został ozdobiony ołtarzami, różnymi dekoracyjnymi ornamentami.

W nowoczesnym widoku Golgoty (Izrael) jest to wzniesienie o wysokości 5 m, otoczone i oświetlone lampami i świecami. Na wzgórzu znajdują się dwa ołtarze, oddzielone pilastrami.

Na Kalwarii znajduje się ołtarz ustawiony w erze krzyżowców. Jej nazwa jest następująca - ołtarz Gwoździ Świętego Krzyża, a tron ​​nazywany jest Tronem przybijania do krzyża, dlatego ołtarz i ołtarz stoją w miejscu, gdzie Jezus był przykuty łańcuchem do krzyża, a lewy jest tronem należącym do greckiego Kościoła prawosławnego. Został wzniesiony w I wieku przez Konstantyna Monomacha w miejscu, gdzie znajdowała się dziura od krzyża Jezusa. Samo miejsce jest otoczone srebrną ramą. W pobliżu są inne dziury - czarne kręgi pozostawione przez krzyże innych złoczyńców, ukrzyżowanych obok Chrystusa.

Jak dostać się na Kalwarię?

Nie ma opłat za odwiedzenie wzgórza. Nie będzie trudno go znaleźć. Kościół Grobu Świętego w Stare Miasto . Wyświetlanie dwóch chrześcijańskich świątyń można połączyć.