Główny ładunek w naszym ciele nie dociera do mięśni ani nawet do kości, ale do stawów. Dlatego chrząstka tkanki zużywa się dość szybko. W związku z tym rozwija się wiele chorób, w których aktywność fizyczna staje się trudna, aw najgorszym przypadku każdy ruch powoduje ból. W tym celu konieczne jest uzupełnienie niedoborów tkanki chrzęstnej, aby pomóc ciału w produkcji smaru, aby uniknąć zużycia stawów. To może pomóc preparaty chondroprotektory .

Co to są chondroprotektory?

Chondroprotektory do stawów to nic innego jak kwas, który bierze udział w regeneracji tkanki chrzęstnej, wspomaga organizm w odżywianiu tkanki stawowej i przywraca jej strukturę. Istnieje sześć grup leków - chondroprotektorów, w zależności od głównego składnika:

  • kwas chondroitenowy, który pochodzi z chrząstki bydła;
  • rumalon, który otrzymuje się z chrząstki młodych zwierząt;
  • arteparon, o budowie zbliżonej do kwasu chondroitenowego;
  • Glukozamina, która jest podstawą tkanki chrzęstnej;
  • złożone leki, w tym pierwsza i czwarta grupa;
  • diacereiną, której wskazaniami do stosowania są artretyzm.

Najczęściej są aktywna glukozamina i siarczan chondroityny (kwas).

Kwas ten, wraz z kwasem hialuronowym, który znamy już z kosmetologii, znajduje się w wielu tkankach łącznych. Ale w przeciwieństwie do drugiego, który jest bardziej obecny w komórkach skóry, kwas chondroiterny wypełnia tkankę chrzęstną.

Jak wiadomo, z powodu braku płynu stawowego występuje choroba zwana artrozą, która dotyka większość osób w średnim wieku. Pomagają w radzeniu sobie z tą pomocą, w tym chondroprotektory. Naturalne chondroprotektory otrzymuje się z chrząstki bydła. Robią tabletki, proszki i maści. Maści chondroprotektory są stosowane zewnętrznie w celu wyzdrowienia po chorobie. Ponadto, skuteczność leków opartych na chondroprotectorach wykazała się w początkowych stadiach rozwoju artrozy. Jednak z powodu zaniedbanych etapów, nawet oni są bezsilni.

Jak przyjmować chondroprotektory?

Zwykle, aby osiągnąć stabilny efekt, przebieg chondroprotektorów wynosi co najmniej sześć miesięcy, a najczęściej osiąga półtora roku. Wszystko zależy od stadium choroby. Podobnie jak w przypadku każdego leczenia, konieczne jest indywidualne podejście, a dawkowanie jest przepisywane przez lekarza.

Jednorazowe stosowanie takich leków jest bez znaczenia, nie są one środkami przeciwbólowymi, ale wymagają długotrwałego stosowania, a lekarz przepisuje normalną dawkę dzienną. Ale najczęściej jest to co najmniej 1000 miligramów. Konieczne jest monitorowanie, czy organizm regularnie otrzymuje dzienną dawkę leku, w przeciwnym razie tracone jest znaczenie leczenia. W każdym przypadku leczenie chondroprotektorami odbywa się pod nadzorem lekarza. chondroprotektory naturalne Czasami, aby osiągnąć maksymalny efekt, przepisuje się dwa leki towarzyszące, które powodują złożony efekt. Naukowcy spierają się o możliwość jednoczesnego stosowania glukozaminy i siarczanu chondroityny. Oczywiście wiele zależy od poziomu jakości leków. Obecnie w przemyśle farmaceutycznym istnieje wiele leków, które wyróżniają się godnymi uwagi konsumentami i produktami wysokiej jakości.

Niektóre leki nie mają praktycznie żadnych przeciwwskazań, inne są ograniczone do niewielkich reakcji alergicznych. W przypadku artrozy konieczne jest powtórzenie przebiegu leczenia przez trzy lata. Skuteczne chondroprotektory, zgodnie z dawką, według opinii pacjentów, zdecydowanie zapewnią pozytywny trend.