Dżemy, soki, dżemy, kompoty - wszystko to można ująć za pomocą przepisów na przygotowanie aronii na zimę. Główną zasadą, którą należy przestrzegać przy przygotowywaniu jagód z czarnych jagód, jest unikanie długotrwałej obróbki cieplnej. Rozważ recepty na zimowe przygotowania.

Dżem z aronii na zimę

Przepisy aronii na gotowanie na zimę

Składniki:

  • aronia - 980 g;
  • cukier - 1,4 kg;
  • woda 750 ml.

Przygotowanie

Czarne jagody jarzębiny są zbierane, płukane, umieszczane w pojemniku, przykrywane wodą i gotowane na parze pod przykryciem przez 10 minut. Zmiękcz jagody za pomocą sita. W otrzymanym puree z jagód dodać cukier i gotować przez 8-10 minut. Wylać powstały dżem na sterylizowane słoiki i wysterylizować gotowy produkt na 20 minut w temperaturze 100 stopni, a następnie zrolować słoiki i wysłać schłodzony dżem do przechowywania zimowego po całkowitym schłodzeniu.

Sok z czarnej aronii na zimę - przepis

sok z czarnej aronii na zimowe przepisy

Przydatne i właściwości lecznicze popiołu górskiego sprawiają, że gospodynie zbierają tę jagodę na różne sposoby. Najprostszym sposobem użycia popiołu jako witaminy jest sok. Poniżej zastanawiamy się, jak przygotować aronię czarną na zimę w postaci słodzonego soku.

Składniki:

  • woda - 1,5 litra;
  • cukier 980 g;
  • kwas cytrynowy - 2 g;
  • aronia - 950 g.

Przygotowanie

Przygotowane jagody gotować około 15 minut, odcedzić uzyskany sok, dodać cukier i kwas cytrynowy, a następnie gotować ponownie przez 10 minut. Wlać sok do puszek i wysterylizować w dowolny preferowany sposób. Zwiń gotowy sok, po schłodzeniu trzymaj w ciemnym miejscu.

Aronia pocierana cukrem na zimę

czarny popiół tarty z cukrem na zimę

W zimie takie zaopatrzenie podtrzyma twoje ciało nie tylko z rezerwą witamin, ale również sprawi przyjemność jako słodki upominek podczas wieczornego picia herbaty.

Składniki:

  • jagody popiołu górskiego - 650 g;
  • cukier - 650 g

Przygotowanie

Umyte i przesiane jagody wyschły i razem z cukrowniczym blenderem. Przenieś mieszaninę do rondla i podgrzej do 60 stopni, mieszając jagody, aby rozpuścić kryształy cukru. Przenieść mieszaninę jagód do wysterylizowanych słoików i umieścić słoje przykryte pokrywkami w rondelku z wodą do sterylizacji. Przykryj pokrywką i sterylizuj przez 20 minut. Następnie zwinąć brzegi i pozostawić do ostygnięcia.

Jak zachować aronii na zimę?

Jak utrzymać czarną arktyczną jarzębinę na zimę

Jest wiele sposobów na zachowanie czarnej aronii, są one proste i dostępne dla każdej gospodyni. Najważniejsze jest, aby wybrać ten, który pasuje do Twojego gustu. Zanim zapiszesz aronię czarną na zimę, upewnij się, że dojrzałość i jakość zebranych jagód zaczyna się we wrześniu. Największa zawartość odżywczych jagód zyskuje pierwsze przymrozki. To wtedy można go zbierać i używać w postaci wysuszonej i zamrożonej, gotować kompoty, dżemy, dżemy, soki i nalegać na napoje alkoholowe.

W celu wysuszenia umyte jagody układa się w jedną warstwę na papierze i okresowo odwraca. Zrób to w ciepłym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu. W wyschniętej formie szczotki z popiołu są zawieszone w zimnym ciemnym miejscu, gdzie temperatura przechowywania nie przekracza 5 stopni, a świeże jagody będą zawsze pod ręką.

Pozostaje aronii odżywcze i zamrożone. Przed zamrożeniem aronii na zimę, upewnij się, że jagody są zdrowe, a następnie uporządkuj i dokładnie je opłucz. Suszyć jagody, kładąc je na ręczniku. Przygotowane jagody zamrażają w dwóch etapach, aby chronić je przed przyklejeniem. Najpierw umieszczamy jagody osobno od siebie i lekko zamrażamy, a następnie przenosimy je do szczelnie zamkniętych opakowań w celu głębokiego zamrożenia.