Czekolada jest ulubionym przysmakiem słodkich zębów. Kobiety są szczególnie słabe. Ale co zrobić, gdy zajdzie ciąża: odmówić czekolady w ogóle lub po prostu uśmierzyć żar? Czy można mieć czekoladę w czasie ciąży, a jeśli tak, to ile?

Czekolada podczas ciąży nie ma żadnych ostatecznych przeciwwskazań. Jedyna rzecz - lepiej wybrać baton z czarnej czekolady, jest o wiele bardziej przydatna niż mleko czy biel. Jednak ciemna czekolada w czasie ciąży powinna być spożywana z ostrożnością ze względu na wyższą zawartość kofeiny.

Ale na ogół czekolada w diecie podczas ciąży ma wiele zalet. Przede wszystkim korzyści z czekolady to to, że się podoba. A kobiety w ciąży często doświadczają wahań nastroju, a czekolada może znacznie pomóc w stabilizacji. Po drugie, czekolada może wzmocnić układ odpornościowy dzięki zawartym w nim flawonoidom.

Ponadto czekolada zawiera żelazo i magnez, które mają korzystny wpływ na rozwój dziecka i przyszłe dobro matki. Oczywiście czekolada powinna być spożywana z umiarem. Wtedy jego korzyści dla ciśnienia krwi będą niezaprzeczalne. W końcu czekolada rozszerza naczynia krwionośne i rozluźnia mięśnie. A wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży grozi takimi komplikacjami jak stan przedrzucawkowy kobiet w ciąży . Tak więc czekolada pomoże jej uniknąć.

A dzięki zawartości takiej substancji jak teobromina, czekolada pobudza serce, rozluźnia mięśnie gładkie i utrzymuje stabilne ciśnienie krwi.

czekolada w ciąży

Mówiąc o umiarkowaniu, rozumie się, że czekolada może mieć również negatywne konsekwencje, jeśli nie znasz miar. Należy pamiętać, że zawiera kofeinę, która niekorzystnie wpływa na zdrowie matki i dziecka. Ponadto duża ilość czekolady może wywołać lub wzmocnić istniejącą. zgaga w czasie ciąży .

Nadmierne spożycie czekolady może zmniejszyć przepływ krwi do macicy, co pozbawi płód normalnego odżywiania i wystarczającej ilości tlenu.

Jedzenie czekolady z umiarem zalecane jest nie tylko kobietom w ciąży. Ogólnie, za dużo czekolady może prowadzić do rozwoju alergii, a u dzieci może powodować wzrost zawartości acetonu we krwi.

Oczywiście najbardziej przydatna jest czarna czekolada, więc najlepiej jest preferować ją do ulubionych cukierków o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu. Jeśli podczas ciąży naprawdę chcesz się rozpieścić, możesz wypić filiżankę gorącej czekolady. Ale potem znowu - nie często, a nie w litrach.