Lek ten jest silnym środkiem antyseptycznym, zdolnym poradzić sobie z różnymi rodzajami bakterii. Jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach medycyny. Obecność wielu użytecznych właściwości i niewielka cena pozwoliły na zastosowanie chlorheksydyny od pryszcze . Dermatolodzy przepisują ten lek pacjentom z trądzikiem, wysypką i stanem zapalnym. Ma działanie terapeutyczne, wnikając w głębsze warstwy skóry.

Czy chlorheksydyna jest skuteczna przeciw trądzikowi?

Osobliwością tego produktu jest to, że jego aktywne składniki przenikają wszystkie komórki naskórka, nawet pomimo obecności ropy. Roztwór dezynfekuje skórę, a będąc na powierzchni, może przez długi czas wywoływać działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Zanim zaczniesz stosować diglukonian chlorheksydyny w leczeniu trądziku, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Opracuje dla ciebie program leczenia i poda niezbędne zalecenia. Wskazane jest, aby nie wyciskać pryszczów, ponieważ na ich miejscu mogą powstawać blizny. Ale jeśli masz zamiar to zrobić, użyj chlorheksydyny jako środka antyseptycznego w połączeniu z maściami terapeutycznymi. Z zastrzeżeniem przestrzegania wszystkich zasad i dostosowań żywienia, zauważysz poprawę w skórze po trzech tygodniach.

Chlorheksydyna pomaga przeciw trądzikowi tylko wtedy, gdy przestrzegane są wszystkie zalecenia lekarza. Lekarstwo jest przeciwwskazane:

Nie wolno używać jodu jednocześnie z roztworem.

Zastosowanie chlorheksydyny do trądziku

Jednym ze sposobów użycia tego roztworu jest nałożenie go na pryszcze i zapalenie dwa razy dziennie przez czternaście dni. W przypadku takiej procedury łatwiej będzie użyć wacika. Łączenie leku z maścią przyspieszy gojenie. Pozostaw roztwór na skórze przez dziesięć minut. Następnie użyj Levomekol, salicylową maść lub Skinoren. chlorheksydyna na trądzik na twarzy

Podczas tego zabiegu należy wziąć pod uwagę osobliwości skóry i fakt, że po obróbce kompozycją staje się ona bardzo sucha. Dlatego spróbuj wykonać procedurę, aby powstrzymać się od chodzenia i uniknąć narażenia na promieniowanie ultrafioletowe.

Jeśli nadal będziesz stosować chlorheksydynę w leczeniu trądziku na twarzy i otwierać ropień, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Zwilżyć wacik roztworem 0,01% chlorheksydyny i obniżyć igłę do alkoholu medycznego.
  2. Delikatnie przekłuć pryszcz u podstawy.
  3. Zbierz całą ropę wacikiem, ciśnienie nie jest konieczne, dopóki nie pojawi się krew. Z tego powodu mogą pozostać plamy na skórze.
  4. Nasmarować obrobiony obszar roztworem.