Urlop letni dla dziecka wiąże się z długim pobytem na świeżym powietrzu, gry na świeżym powietrzu , duża liczba aktywności ruchowej. Na stronie możesz wymyślić różne rozrywki, które pozwolą ci zabrać dziecko. Jednym z nich jest aranżacja huśtawki dla dzieci na domki.

Materiały do ​​huśtawek dla dzieci

Prosta konstrukcja huśtawka na letni domek może być całkowicie niezależnie. Należy pamiętać, że każdy projekt, przed dopuszczeniem dziecka do niego, powinien być dokładnie sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa i obciążenia przez osobę dorosłą. W końcu zdrowie dziecka jest najważniejsze.

Wśród najpopularniejszych materiałów do produkcji huśtawka, można wybrać trzy: z tworzyw sztucznych, drewna i metalu.

Huśtawki ogrodowe dla dzieci z tworzyw sztucznych są odpowiednie dla dzieci w wieku do pięciu lat. Zazwyczaj warianty z tego materiału są kupowane w gotowej formie. Pozostaje tylko powiesić je na pasku lub ramie. Takie huśtawki są niedrogie i mogą przynieść wiele radości dziecku, ponieważ są produkowane w bardzo jasnych kolorach i mogą mieć ciekawe wzory i ozdoby. Jednak są one raczej krótkotrwałe, tworzywa sztuczne szybko blakną w słońcu. Ponadto, huśtawka tego materiału nie toleruje niskich temperatur, więc po zakończeniu czasu rozgrzewania lepiej jest je wyjąć do przechowywania w ogrzewanym pomieszczeniu.

Drewniana huśtawka dla dzieci - najbezpieczniejsza opcja w planie ekologicznym. Możesz samodzielnie wykonać takie ruchy dla dziecka, powinieneś tylko upewnić się, że deski są dobrze wypolerowane, aby uniknąć odłamków, a także pokryte i zaimpregnowane specjalnymi związkami, które chronią drzewo przed uszkodzeniem pod wpływem pogody i światła słonecznego. Forma takiej huśtawki może być bardzo różnorodna: od najprostszej (deska drewniana, przymocowana po obu stronach linami) do najbardziej skomplikowanej z oparciami i dużą liczbą elementów dekoracyjnych. Drewniane huśtawki można również wielokrotnie malować różnymi farbami do użytku na zewnątrz.

Metalowe huśtawki dziecięce do dawania są najczęściej wykonywane na zamówienie lub kupowane również w formie gotowej. Są najtrudniejsze, dlatego potrzebują niezawodnych i grubych mocowań. Ale taka huśtawka i najbardziej odporna na deszcz. Mogą służyć przez wiele lat bez zmiany wyglądu. Metalowe huśtawki można ozdobić różnorodnymi detalami, kutymi elementami, mają nietypowy kształt. Aby dziecko mogło wygodnie usiąść na takiej huśtawce, zaleca się położyć poduszkę na siedzisku.

Oprócz tych materiałów huśtawka może być również wykonana ze starego opony samochodowe , wiklinowe krzesła z rattanu z ciętymi nogami, tkaninami i wieloma innymi opcjami.

Budowa huśtawki

Huśtawka podwieszana dla dzieci do dawania ma zazwyczaj dwie opcje wzorów: rama lub zawias. Konstrukcja ramy jest wyposażona w podpory umieszczone po bokach huśtawki i głęboko wbijające się w ziemię. Pomiędzy podporami znajduje się poprzeczka, do której zawieszona jest huśtawka. Ta konstrukcja jest uważana za bezpieczniejszą i bardziej wytrzymałą, ponadto, jeśli to konieczne, huśtawka może być wykopana i przeniesiona w inne miejsce lub nawet przeniesiona do nowej witryny.

Huśtawka dziecięca do podparcia składa się tylko z siedziska i elementów wiszących (lin, łańcuchów) i potrzebuje podparcia, do którego można je przymocować. Czasem używa się nawet grubej gałęzi drzewa rosnącej równolegle do ziemi, jednak nie jest to całkowicie bezpieczna opcja, ponieważ struktura drewna może się zmieniać wraz z upływem czasu i mocną gałęzią, która wiernie służyła jako poprzeczka do huśtawki, następny sezon może stają się kruche i kruche.

Huśtawka dziecięca do dawania1Huśtawka dla dzieci na dawanie2Huśtawka dla dzieci dla dając3
Huśtawka dla dzieci dla dając4Huśtawka dla dzieci dla dawania5Huśtawka dla dzieci na dawanie6
Huśtawka dziecięca do dawania7Huśtawka dla dzieci na dawanie8Huśtawka dla dzieci na rozdanie9