Pokój dziecięcy to nie tylko miejsce, w którym dziecko śpi lub odrabia pracę domową. To jest jego osobiste terytorium, gdzie rośnie i rozwija się. Bezpieczeństwo i komfort dziecka, dokładnie tak, jak jego rozwój, w dużej mierze zależą od sytuacji. Dlatego zestaw słuchawkowy do przedszkola powinien być dobierany zgodnie z wiekiem i preferencjami dziecka.

Zestaw mebli dziecięcych

Struktura zestawu słuchawkowego może obejmować różne rodzaje mebli, w zależności od preferencji klienta, wieku dziecka i wielkości samego pokoju.

  1. Jeśli mówimy o meblach dla noworodka, to zwykle apartament składa się z kołyski i przewijaka. Czasami rodzice wolą zwykły transformator łóżko, ale rzadko odmawiają od przewijaka.
  2. Wraz z dojrzewaniem dziecka pojawia się zapotrzebowanie na więcej mebli dla dorosłych. Zestawy słuchawkowe dla dzieci z roku na rok mogą składać się z krzesełka do karmienia, małych i pojemnych komód, stojaka na zabawki i łóżeczka. Zwykle producenci starają się maksymalnie upiększyć szafki i kredensy, ponieważ dziecko ma o wiele więcej rzeczy i rodzice mogą znacznie łatwiej kupić zestawy słuchawkowe przez kilka lat, aby nie powtórzyć zakupu za rok lub dwa.
  3. Istnieje koncepcja "zestawów słuchawkowych dla dzieci". Teraz ta opcja jest wybierana przez coraz więcej rodziców. Jest to połączenie rozwijających się elementów i miejsca do spania dla dzieci. Łóżko może znajdować się na drugim piętrze, a na dole znajduje się stół lub komoda. Drabina w formie pudełek, zjeżdżalnia z tyłu oraz wszelkiego rodzaju półki i nisze do przechowywania zabawek. Takie meble są wykonywane częściej na zamówienie, są wykonane w postaci zamków lub statków, maszyn do pisania lub po prostu ozdobione różnymi ozdobnymi wstawkami.
  4. Meble dla ucznia i nastolatka są zupełnie inne. Tutaj nacisk położony jest nie tyle na oryginalny projekt i bezpieczeństwo, ale na racjonalne wykorzystanie miejsca i komfortu dziecka. Podczas przygotowywania zestawu słuchawkowego należy wziąć pod uwagę miejsce pracy, łóżko, pojemny szafka i półki na rzeczy osobiste.

Zestawy słuchawkowe dla dzieci z łóżkiem

Jest to najbardziej popularna opcja, a projekt może się bardzo różnić. Jeśli mówimy o słuchawkach dziecięcych dla chłopców, to tutaj używamy tradycyjnego motywu: samochody, dżungla, motyw morski i po prostu sportowy design. Schemat kolorów zazwyczaj składa się z czerwonego, niebieski , biały i szary. Niemal wszystkie zestawy słuchawkowe dla dzieci dla chłopców są wykonywane przy użyciu prostych linii.

Meble dziecięce1Meble dziecięce2Zestawy słuchawkowe dla dzieci3
Zestawy słuchawkowe dla dzieci4Słuchawki5Meble dziecięce 6

Zestaw dziecięcy dla dziewcząt jest często jaśniejszy, z dużą ilością dekorów i wygięć. Jest to klasyczny różowy, żółty z pomarańczowym, turkusowy z fioletowym. Zazwyczaj starają się ozdobić dziecięce zestawy dla dziewcząt za pomocą kolorowych tkanin, dodać kolory.

Meble dziecięce7Meble dziecięce8Meble dziecięce 9
Zestawy słuchawkowe dla dzieci10Słuchawki dziecięce11Zestawy słuchawkowe12