Choroba lokomocyjna lub choroba lokomocyjna to jeden z typowych problemów u dzieci. Niestety, nie można wyleczyć ani zapobiec skłonności do choroby lokomocyjnej, więc ten problem pozostaje bardzo pilny.

Choroba lokomocyjna w samochodzie zwykle objawia się u dzieci z następującymi objawami:

  • dziecko staje się gorące, jest pokryte zimnym potem, oddycha ciężko;
  • twarz stopniowo blednie;
  • występuje zwiększone wydzielanie śliny;
  • głównymi objawami choroby lokomocyjnej są: nudności i wymioty, ogólne osłabienie, zawroty głowy i senność;
  • Kołysanie dziecka w niemowlęctwie wyraża się w tym, że od razu zasypiają w transporcie. Jeśli samochód zaczął kołysać swoim jednorocznym dzieckiem, oznacza to, że jego aparat przedsionkowy już zaczął reagować na ruchy jako osoba dorosła, ale ponieważ jest wciąż niedojrzały, objawia się to nudnościami i wymiotami.

Dlaczego dziecko kołysze się w samochodzie?

Kiedy samochód zaczyna się poruszać, siedzący w nim mały pasażer ma ambiwalentne odczucie: z jednej strony porusza się w przestrzeni, az drugiej siedzi nieruchomo. Właśnie na tę rozbieżność reaguje jeszcze nie opracowany przedsionkowy aparat dziecka, będący również organem równowagi. Efekt choroby lokomocyjnej może być zaostrzony przez ciepło, charakterystyczny zapach samochodu, brak świeżego powietrza.

Nie wszystkie dzieci kołyszą się w transporcie. To, podobnie jak inne cechy organizmu, zależy od indywidualnych właściwości aparatu przedsionkowego - dla kogoś jest silniejsze, dla kogoś słabsze. Podobnie choroba lokomocyjna zależy od stanu odporności dziecka i jego układu nerwowego.

Narzędzia do choroby lokomocyjnej w samochodzie

A co, jeśli Twoje dziecko kołysze się w samochodzie? Masz trzy możliwości rozwiązania tego problemu, który dla najlepszego efektu można łączyć.

1. Pigułki na chorobę lokomocyjną w samochodzie są to głównie preparaty homeopatyczne: kokkulin, bonin, avia-sea, dramina. Należy pamiętać, że mają przeciwwskazania do wieku.

2. Różne środki ludowe:

  • zamiast tabletek można użyć orzeźwiających miętowych cukierków;
  • Pozwól dziecku patrzeć tylko na drogę i tylko prosto. Nigdy nie siadaj kołyszącym się dzieckiem do tyłu i nie pozwól mu patrzeć przez boczne okno. Konieczne jest również dostarczenie świeżego powietrza do samochodu;
  • rozpraszać dziecko opowieściami, opowieściami lub zagadkami. Jeśli nie ma czasu na wysłuchanie swoich uczuć, atak choroby lokomocyjnej może się nie rozpocząć. Unikaj książek dlaczego dziecko kołysze się w samochodzie krzyżówki, zabawki - trzeba tylko patrzeć na drogę;
  • nie możesz jeździć "na pusty żołądek". Przed podróżą przez 1,5-2 godziny powinno się karmić dziecko. Zaobserwowano, że w stanie głodu objawy choroby lokomocyjnej mogą nasilać się jeszcze bardziej.

3. Zapobieganie chorobie lokomocyjnej polega na treningu aparatu przedsionkowego. Im częściej dziecko jeździ w samochodzie, tym szybciej przejdzie.

4. Istnieje specjalna akupunktura. bransoletki na chorobę lokomocyjną dla dzieci które ubierają się na ręce dziecka i działają na specjalne punkty związane z ośrodkami powstawania nieprzyjemnych wrażeń i nudności.