Chiaksan jest parkiem narodowym w Korea Południowa . Malowniczy rezerwat znajduje się na wschodzie kraju i składa się z tych samych gór. Przyciąga piękną przyrodą, wspaniałymi krajobrazami i wieloma starymi świątyniami.

Opis

Góry w Chhyaksan od dawna są domem dla ludzi religijnych, ponieważ tutaj panuje duża koncentracja świątynie . Miłośnicy przyrody zawsze przyciągali pasmo górskie swoimi wysokimi szczytami i nieposłuszeństwem. Najwyższym szczytem w górach Chiaksan jest Pirobon, którego wysokość wynosi 1288 m. Pozostałe dwa szczyty, Namdaebon i Hyannobon, znajdują się nieco poniżej. Uważa się, że te góry są najpiękniejsze w Korei Południowej: w lecie są bogate w zieleń, jesienią - złoty szkarłat, a zimą - szkarłat.

Powierzchnia parku wynosi 181,6 mkw. km. Najbliższe miasto, Wonju, znajduje się 12 km od Chiaksan.

Достопримечательности парка Чхиаксан

Turystyka w Chiaksan

Odwiedź Park Narodowy Chiaksan zapewnia piesze wycieczki. Przewodnicy oferują więcej niż 7 tras, ich długość waha się od 3 do 20 km. Przejazd przez park to zwiedzanie nie tylko najpiękniejszych zakątków rezerwatu, ale także świątyń. Drogi mijają najbardziej znane świątynie: Kurensa, Sangonsa lub Sokgensa. Długie trasy mijają kilka świątyń lub dają możliwość choćby spojrzenia na nie z daleka.

Карта маршрутов по Чхиаксану

Świątynie w Chiaksan

Pierwszą świątynią zbudowaną na terenie nowoczesnego rezerwatu jest świątynia buddyjska, wzniesiona w VII wieku. Nadal nosi swoją oryginalną nazwę - Świątynia Couryonów. Dawno, dawno temu był jednym z wielu innych obiektów religijnych. Do tej pory park ma tylko 9 kościołów. Na szczycie Peorbon znajdują się również trzy pagody, są one wykonane z kamienia i mają wysokość 10 metrów.

Храм Куренса

Flora i fauna

Park narodowy jest bogaty w rośliny, jest 821 gatunków. Dumą Chkhuksan jest las z dębami mongolskimi i japońskimi. Na gęsto porośniętych roślinnością górach zamieszkuje prawie 2400 gatunków zwierząt, z których 34 gatunki są wymienione w Czerwonej Księdze, a wśród nich latająca wiewiórka i miedzianowłosy nietoperz.

Пеший туризм

Jak się tam dostać?

Park Narodowy znajduje się obok prowincji Wonjou, więc musisz najpierw do niego dotrzeć. Od miasta do wejścia do rezerwatu poprowadzi droga Panbu-myeon, musisz przenieść się na północny wschód do Jeziora Haenggu-Dong. Następnie skręć w prawo w Haenggu-ro i jedź do samego rezerwatu.

Чхиансан осенью