Czasami właściciele kotów obserwują taki obraz: ich zwierzę jest nieaktywne i przygnębione, a żołądek jest silnie opuchnięty i zaburza ruch. Objawy te są bezpośrednim sygnałem wyprysków u kotów. To imię nie jest uważane za oficjalne. Jest używany, ponieważ główną manifestacją jest rozdęcie brzucha, tak jakby było wypełnione wodą. Oficjalna nazwa choroby brzmi jak "wodobrzusze", co w języku greckim oznacza "brzuch", "skórzana torba". Jak leczyć dropsy u kotów i jakie są główne objawy choroby? O tym poniżej.

Objawy obrzęków u kotów

Głównym objawem wodobrzusza jest obrzęk, bardzo napięty żołądek. Wielkość otrzewnej zmienia się pod naciskiem płynu nagromadzonego w żołądku: jeśli przytrzymasz kota pionowo przez kilka minut, płyn przejdzie do dolnej części brzucha, dzięki czemu będzie wyglądać jak gruszka. Po opuszczeniu zwierzęcia, brzuch ponownie stanie się równomiernie spuchnięty.

Co powoduje obrzęk kota? Przede wszystkim jest to komplikacja chorób przewlekłych narządów wewnętrznych. Zwiększone ryzyko występuje u zwierząt cierpiących zapalenie trzustki , cukrzyca, marskość wątroby, wątroby, serca lub niewydolność nerek Vodyanka brzucha u kotów objawia się następującymi objawami:

  • wzrost brzucha kota bez objawów bólu i gorączki;
  • zaburzona czynność układu oddechowego i czynności serca;
  • anemia i żółtość błon śluzowych;
  • obrzęki obwodowe;
  • oddychanie klatki piersiowej;
  • wzdęcia;
  • bezczynność i ucisk.

Objawy te wskazują na niebezpieczną chorobę, która w przypadku opóźnionego leczenia może prowadzić do powikłań, a nawet zgonu.

Jak leczyć dropsy u kotów?

Jeśli zostanie potwierdzone rozpoznanie wydzieliny u kotów, możesz przepisać odpowiednie leczenie. Dropsy u kotów1 Aby to zrobić, właściciele muszą ograniczyć dietę swojego zwierzaka, zmniejszając ilość wody do picia i eliminując sól. W tym samym czasie konieczne jest zwiększenie ilości białek.

Aby zmniejszyć ilość nagromadzonego płynu, stosowane są leki moczopędne i leki wspierające czynność serca, ponieważ wodobrzusze często prowadzi do niewydolności serca. Jeśli obrzęk nie przemija, należy go wypompować za pomocą strzykawki przez nakłucie w jamie brzusznej (paracentezy). Dalsze leczenie ukierunkowane jest na zwalczanie głównej choroby. Aby to zrobić, przeprowadzana jest dokładna diagnoza ciała, aby znaleźć główną przyczynę choroby. Otrzymasz propozycję wykonania badań ultrasonograficznych, biochemicznych, rentgenowskich i laparoskopowych.