Narysuj w swojej wyobraźni akwarium. W nim na pewno umieścisz małe ryby, trochę roślinności, kolorowe kamyki ... A w jednym z rogów akwarium prawdopodobnie pojawił się rosnący strumień bąbelków, które nasycają woda z tlenem. Pojawiają się one z powodu pracy pompy wodnej, która jest zajęta pompowaniem wody. Porozmawiamy o tym.

Cechy pompy wodnej do akwarium

Muszę powiedzieć, że funkcje tej pompy nie są ograniczone do mechanicznego napędzania wody. W szczególności jego praca przyczynia się do utrzymania jednolitej temperatury w całej kolumnie wody. Dostarczając wodę do układu filtracyjnego, okazuje się również przydatna do czyszczenia akwarium. Wreszcie pompa wodna może również pełnić funkcję dekoracyjną: zależy od wyobraźni akwarysty, czy będzie ozdabiać projekt akwarium, czy to bąbelki, czy wodospad, który wypluwa z formy.

Z punktu widzenia lokalizacji w stosunku do akwarium, pompa wodna może być zatapialna (głęboka) i zewnętrzna (zewnętrzna); dla akwariów o niewielkich rozmiarach druga opcja jest lepsza. Oczywiste jest, że w każdej z opcji będzie jego mocowanie, ale moc pompy wody, sposób, w jaki jest zamontowany, nie ma wpływu.

Pompa wodna do akwarium może zrobić to sam. Na przykład do produkcji prostej zewnętrznej pompy potrzebna jest plastikowa skrzynka jako podstawa: na dolnej powierzchni pompy konieczne jest wykonanie dwóch otworów na wąż i większy otwór w pokrywie, do którego wejdzie cienka gumowa membrana.

Poprzez przyklejenie płatków silikonowych do otworów wykonanych w dolnej części pudełka, można użyć korby do połączenia membrany z małym silnikiem (na przykład z samochodu zabawkowego), który następnie zostanie podłączony do źródła zasilania. Po zakończeniu tego, do zmontowanej struktury podłączony jest wąż. Pompa wodna do akwarium gotowa.