kataralne zapalenie ucha środkowego u dzieci Według statystyk, prawie połowa dzieci, nawet przed ukończeniem jednego roku, znosi taką chorobę jak nieżytowe zapalenie ucha lub zapalenie błony bębenkowej. Zapalenie ucha u dzieci daje rodzicom wielki niepokój, ponieważ bardzo małe dziecko nie może wyjaśnić, że cierpi. Dzieciak nie chce jeść, ciągle płacze, piszczy, może ciągnąć za uszy, często takim stanom towarzyszy wzrost temperatury. Leczenie tej choroby powinno być prowadzone pod obowiązkowym nadzorem lekarza, ale środki ludowe mogą złagodzić stan okruchów.

Jak leczyć zapalenie ucha środkowego u dzieci?

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma ból ucha, powinieneś natychmiast wezwać pediatrę do domu. Jeśli zostanie potwierdzone rozpoznanie ostrego zapalenia ucha środkowego, lekarz przepisze leczenie i wyda zalecenia, które należy ściśle przestrzegać. Samoleczenie w tej sytuacji może prowadzić do powikłań, do i włącznie zespół opon mózgowych czemu towarzyszą wymioty, konwulsje i utrata przytomności.

Prawie zawsze lekarz przepisuje antybiotykoterapię, stosowanie leków zwężających naczynia krwionośne, jak również miejscowe leczenie, które teraz rozważymy. Zazwyczaj wyleczenie z ostrego nieżytowego zapalenia ucha środkowego następuje w ciągu jednego do dwóch tygodni.

Miejscowe leczenie katarowego zapalenia ucha

Aby złagodzić objawy stanu zapalnego błony bębenkowej, można stosować kompresy półalkoholowe i wódkowe na głowie dziecka, o ile katarowe zapalenie ucha u dzieci efekty cieplne - średnio 3-4 godziny.

Ponadto, krople do uszu są z powodzeniem stosowane w leczeniu nieżytów pochwy, na przykład takich jak Otypax . Do zaszczepienia kropli do uszu używa się waty, które wkłada się do zaatakowanego ucha, a na wierzchu aplikowanego waty. Krople należy nakładać 3-4 razy dziennie.

Współcześni lekarze uważają za niewłaściwe stosowanie alkoholu borowego w leczeniu zapalenia ucha u dzieci, ponieważ podrażnia on skórę przewodu słuchowego, od czego nasila się ból w uchu.