Wiele osób rzuca na wierzch marchewki, ale tak naprawdę w tradycyjnej rosyjskiej kuchni zwykle używa się jej w przepisach na różne potrawy. Gdyby wszyscy wiedzieli o przydatności marchwi, bardzo niewiele osób zdecydowałoby się ją po prostu pozbyć. Teraz spróbujemy naprawić istniejącą niesprawiedliwość.

Korzyści i szkoda z wierzchołków marchwi

Zielone ażurowe liście zawierają dużą ilość witamin i minerałów, a także użytecznych olejków eterycznych. Należy zauważyć, że wiele substancji znajdujących się w liściach występuje w większych ilościach niż w korzeniach.

Co to są przydatne blaty:

  1. Zawiera dużą ilość błonnika, który absorbuje toksyny niczym gąbka i usuwa je z ciała. Ma to korzystny wpływ na układ trawienny.
  2. Jest w nim metionina - aminokwas , która opiera się otyłości wątroby, która nie pozwala na rozwój marskości.
  3. W zieleni, tak jak w korzeniach, jest witamina A, niezbędna dla skóry i prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.
  4. Korzyści z wierzchołków marchwi dla ludzkiego ciała związanych z obecnością potas który jest niezbędny do prawidłowego stanu serca i naczyń krwionośnych. Ponadto ten minerał przyczynia się do usuwania nadmiaru płynu z organizmu i zapobiega pojawianiu się obrzęków.
  5. Witaminy z grupy B są niezbędne dla układu nerwowego, poprawiają pamięć i pomagają zwiększyć zdolność do pracy organizmu.
  6. jak przydatne wierzchołki marchewki

Wszystkie korzyści wynikające z topów z marchwi zostaną zniszczone, jeśli nie weźmiesz pod uwagę istniejących przeciwwskazań. Rzadko, ale wciąż są ludzie z indywidualną nietolerancją tego produktu. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób używa różnych azotanów do uprawy warzyw, nie powinno się jeść tac, kupowanych na rynkach iw sklepach.

W liściach znajdują się kumaryny, które mogą powodować reakcję alergiczną. Zaleca się, aby odmówić jego stosowania kobietom w ciąży i karmiącym.