Ostatnio najważniejsze wydarzenie w życiu kulturalnym Jamajczycy jest karnawał.

Historia karnawału

Po raz pierwszy uroczysta procesja przetoczyła się przez ulice kraju w 1989 roku, wzięło w nim udział około trzystu osób, głównie mieszkańców miasta Kingston . Inicjatorami karnawału byli członkowie grupy Oakridge Boys, którzy wykonywali piosenki w stylu calypso, soku i reggae, opowiadając o zaletach życia, niepohamowanej radości i upajającej wolności. Rok później karnawał jamajski został poprowadzony przez lidera słynnej grupy Dragonaires, Byron Lee, który zasłynął muzyką wykonaną w stylu sok, ska, calypso. Tym razem marsz uliczny przyciągnął uwagę ponad tysiąca uczestników i widzów.

Karnawał, najbardziej popularny z Wakacje na Jamajce , zyskał popularność wśród mieszkańców państwa i turystów odwiedzających wyspę. Każdego roku liczba osób biorących w nim udział zwiększa się kilkakrotnie. Czas przyniósł pewne poprawki w tym uroczystym wydarzeniu. Dziś odbywa się uroczysta procesja z udziałem grup karnawałowych, z których Oakridge, Revelers i Raiders są uważane za szczególnie istotne. Grupy te stanowią największą karnawałową grupę Jamajki i rozwiązują kwestie organizacyjne związane z programem uroczystych wydarzeń, projektowaniem scenerii, krawiectwem kostiumów i wieloma innymi.

Funkcje karnawałowe Jamajki

Roczny karnawał w Jamajce różni się od podobnych wydarzeń organizowanych w innych krajach. Główna różnica jest uważana za muzyczny akompaniament pokazu kostiumów, który odbywa się w rytmach calypso. Ponadto uczestnicy korzystają z dostępnych narzędzi, aby stworzyć ogłuszający hałas w tle. W trakcie są patelnie, kubły na śmieci, szkło i wszystko, z czego można wydobyć choć trochę dźwięku. Wielu jest zaskoczonych, że dzieci jamajskiego karnawału biorą udział w festiwalu.

Carnival uchwyciła główne miasta wyspy: Montego Bay , Mandeville , Negril , Ocho Rios , ale najjaśniejsza maskarada czeka na mieszkańców i gości stolicy Jamajki, Kingston City . W czasie uroczystości na ulicach miasta można spotkać ludzi tańczących w strojach karnawałowych. Wiek uczestników karnawału jest nieistotny, a dzieci i siwowłosi starcy tańczą obok.

Program karnawału Jamajki jest zróżnicowany i składa się z tradycyjnego piątkowego święta, sesji Socacise, tańca w rytm soku, Wielkiej Procesji, imprezy na plaży. Uczestnicy maskarady są w dobrym nastroju, malują fragmenty swoich ciał w jasnych barwach, dużo tańczą i spotykają świt.

Tłum tysięcy turystów pędzi na Jamajkę w pierwszej połowie kwietnia, aby wziąć udział w uroczystym wydarzeniu i cieszyć się kolorową muzyką tego regionu.

В праздничном шествиии принимают участие даже детиВот такое количество людей способен привлечь ямайский карнавалНа улицах Кингстона