Już dawno temu kobieta musiała przygotować dwie rzeczy na pobyt w szpitalu położniczym - paszport i kartę wymiany, wszystko inne, począwszy od koszuli nocnej i kończąc na pieluchach dla dziecka, zostało wydane na miejscu. Opieka nad noworodkiem w szpitalu położniczym była całkowicie pod nadzorem personelu medycznego, ale moja troska matki dotyczyła jedynie karmienia dziecka. Teraz kolejność się zmieniła, dzieci w szpitalu nie są już ubrane w pieluchy szpitalne, tak jak poprzednio, są z matką od samego momentu urodzenia, a opieka nad nimi spada na ramiona mojej matki. Dlatego matka oczekująca powinna mieć pojęcie o opiece nad dzieckiem po porodzie io tym, czego dziecko potrzebuje w szpitalu położniczym.

Opieka noworodkowa

Opieka nad noworodkiem w szpitalu położniczym polega na zmianie pieluch (co 3 godziny) i zabrudzeniu ubrań oraz na prostych zabiegach higienicznych. Każdego ranka dziecko powinno być prane bawełnianymi wacikami zwilżonymi w ciepłej przegotowanej wodzie. Oczy są wcierane z zewnętrznego rogu do wewnętrznego rogu przy użyciu oddzielnych tamponów dla każdego oka. Następnie oczyść nos - wyczyść go wilgotną watą. W razie potrzeby odetnij dorosłe paznokcie. W końcu zmywają dziecko, jeśli to konieczne, nakładając krem ​​ochronny pod pieluchę.

Lista w szpitalu położniczym dla dziecka:

  1. Boczne i / lub bawełniane pieluchy, w zależności od pory roku - 4-6 sztuk. Mimo, że niemowlęta nie mają już większego znaczenia, niezbędne są pieluchy: są one potrzebne do rozłożenia na pieluszki, łóżka, w którym dziecko będzie spać podczas pobytu w szpitalu, i wytrzeć dziecko po zabiegach wodnych.
  2. Najwygodniejszą opcją na ubrania dla noworodka będą body (t-shirty z zapięciem między nogami) w sezonie ciepłym lub mężczyźni (kombinezony) na mrozie. Ich wygoda polega na tym, że nie dokuczają, nie marszczą się, a żeby zmienić pieluchę wystarczy rozpiąć guziki między nogami. Po raz pierwszy lepiej jest zabrać modelki z guzikami z przodu, ponieważ kładzie się rzeczy na noworodka czego potrzebuje dziecko w szpitalu położniczym nad głową jest dość trudne. Weź je muszą mieć co najmniej 3-5 sztuk.
  3. Czapki dziecięce - 3 szt.
  4. Pieluchy dla noworodków - 1 opakowanie. Możesz wybrać specjalny model z wycięciem na pępek, ale nie jest to konieczne. Nie powinieneś kupować dużego opakowania pieluszek od razu, ponieważ nawet najdroższe i szeroko reklamowane dla twojego dziecka nie mogą pojawić się i wywołać alergii.
  5. Chusteczki nawilżane dla noworodków - 1 opakowanie.
  6. Sterylna wata - 1 szt.
  7. Nożyczki do manicure z zaokrąglonymi końcówkami.