W Australii, na niesamowite Wyspa Kangura Istnieje strefa ochrony przyrody, uderzająca wspaniałymi widokami, zwana parkiem Przylądka Gantheaume.

Informacje ogólne

Park zajmuje dość duży obszar, równy 24 tys. Hektarów i składa się z 2 oddzielnych części:

  • Cape Linois, usunięty o 61 kilometrów od Kingscote;
  • Laguna Murray, położona 41 kilometrów od głównego miasta wyspy. Znajduje się w północnej części strefy ochrony przyrody i jest największym słodkowodnym ciałem na całej wyspie.

W 1971 roku obszar ten był najpierw uważany za rezerwat, ale dopiero 15 października 1993 roku oficjalnie określono granice dzikiej zwierzyny, która oficjalnie nazwała rezerwat "Cape Ganteum".

Obszar Parku Przylądkowego Gantheaume jest w większości płaski, pokryty wydmami z różnorodną roślinnością przybrzeżną (na przykład krzewem eukaliptusowym). Skaliste klify występują tutaj na przemian z odcinkami, które gładko schodzą do morza, tworząc tym samym wyjątkowy krajobraz "Przylądka Gantemuma". W osłoniętych zatokach ukryte przytulne plaże.

Mieszkańcy rezerwatu

W rezerwacie "Cape Ganteum" można spotkać szeroką gamę ptaków: Korolkov, czaple, łabędzie, rybitwy, mewy i tęczowe ptaki, a także różne papugi. Jeśli chcesz zobaczyć dużą liczbę ptaków, udaj się do laguny Murray. W centralnej części strefy ochrony przyrody zamieszkują takie gatunki ssaków jak Tammar Wallabies i oposy z ogoniastymi ogonami, a na Cape Linois jest ogromna liczba kangurów.

W parku Przylądka Gantheaume nie ma wielu gadów, ale warto pamiętać o kilku gatunkach trujących węży na wyspie Kangaroo. Na przykład w bagnistym terenie znajduje się wąż tygrysi, który zazwyczaj ślizga się, gdy ludzie zbliżają się do niego, jeśli nie jest w niebezpieczeństwie.

Niewielka część terytorium rezerwatu "Cape Ganteum" zajmuje wschodnia krawędź słynnej zatoki D'Estrées Bay (D'Estre). W tym miejscu, gdy rodacy zajęli się wielorybnictwem, dziś jest to opuszczone miejsce na plaży. Oto początek szlaku prowadzącego na przylądek Gantoumu, który ma 20 kilometrów długości.

Dla zwiedzających opracowano 4 specjalistyczne szlaki, uważane za lekkie i odpowiednie dla małych dzieci i osób starszych.

Jak się tam dostać?

Promy Seagull podróżują na wyspę Kangaroo, są przy okazji samochodem osobowym, więc możesz jechać tutaj z samochodem. Również tutaj latają samoloty z Adelaide . Przyjeżdżając na wyspę, rezerwat najlepiej wybrać zorganizowaną wycieczką. Jeśli chcesz dostać się samemu do samochodu, z Kingscote wzdłuż głównej autostrady podążaj za znakami.

Прибрежная зонаМыс Линойс
Тигровая змеяКоролек