Święta Bożego Narodzenia dla dzieci nie są do końca jasne, ale jest moment, który przynosi im wiele radości. Mówimy o kolędach, kiedy wesołe firmy wracają do domu, zachwycają właścicieli radosnymi piosenkami i otrzymują słodycze w zamian lub pieniądze . Ale kiedy ludzie idą do kolęd i czy można to zrobić wieczorem 7 stycznia, nie wszyscy wiedzą. Aby poradzić sobie z tym problemem, trzeba trochę przypomnieć historię tej cudownej tradycji.

Czy kolędy można wieczorem wieczorem 7 stycznia?

Święta u naszych przodków wiązały się ze zjawiskami naturalnymi, zimą (21-23 grudnia) był dzień przesilenia. Jest to najkrótszy dzień w roku, po którym dzień stopniowo zaczyna wzrastać. W najdłuższą noc było zwyczaj chodzić po domu (wszystko we wsi, aby przegapić jeden dom był uważany za obrazę), życząc właścicielom dobrych zbiorów i każdego sukcesu w nadchodzącym roku. W tym celu śpiewano rytualne pieśni, aw rękach jednego z kolędników znajdował się symbol słoneczny, który później zamienił się w Gwiazdę Bożego Narodzenia. A żeby uchronić się przed nieszczęściami podczas najdłuższej nocy, kolędnicy ubrani w kostiumy i próbowali wydać więcej hałasu. Po chrzcie w Rosji chcieli zakazać tradycji, ale zwyczaj zwyczajowy na to nie pozwalał, więc kolęda zmieniła się w przesłanie dobrej nowiny o nowonarodzonym dziecku Jezusie. Dlatego pytanie, ile kolęd wykonano 7 stycznia, i czy można kolędować wieczorem tego dnia, jest dość kontrowersyjne.

Z jednej strony obchody Bożego Narodzenia rozpoczynają się wieczorem 6 stycznia, a potem powinieneś jechać kolędowanie Starożytna tradycja również przylega do dzisiejszego dnia. Ale chrześcijanie zwykle chodzą do kościoła w nocy z 6 na 7 stycznia i nie ma czasu na wieczorne kolędy, chociaż niektórym udaje się zarządzać wszystkim. Dlatego dla chrześcijan jest poranek 7 stycznia, ale te wizyty są już nazywane nie kolędami, ale potem świąteczne pozdrowienia są wymawiane, wykonywane są piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Ale zwykle robi się to rano, wieczorem możesz zadzwonić 7 stycznia 7 stycznia pogratulować narodzin Chrystusa jest już za późno. Jeśli więc podążasz za tradycją religijną, to logiczne jest, że 7 stycznia rano z dobrą wiadomością.

Jeśli święta chrześcijańskie nie mają dla ciebie specjalnego znaczenia, możesz przejść kolędowanie od 6 stycznia do 8 stycznia, tak jak miało to miejsce trzy dni, aby uczcić ważne wydarzenie. Oczywiście wiele będzie zależało od tradycji danej miejscowości, ale historycznie kolędowanie wieczorem 7 stycznia nie było zabronione. O której kolędy robią 7 stycznia wieczorem - nie ma też żadnych ograniczeń, więc postępujcie zdroworozsądkowo - wcześnie w zimie robi się ciemno, więc można zacząć kolędowanie już o 6 lub 7 wieczorem.