mogę kąpać moje dziecko w temperaturze Wraz z nadejściem chłodnej pory roku, w naszych domach częstymi gośćmi są przeziębienie. Małe dzieci są szczególnie na nie podatne, a ich układ odpornościowy jeszcze nie w pełni umocnił się. Temperatura, bóle ciała, wyciek z nosa, kaszel - to nie jest cała lista tego, z czym ma do czynienia organizm dziecka. Pod tym względem na skórze pojawiają się chorobotwórcze bakterie, z których pożądane jest pozbycie się co najmniej raz dziennie. Czy można kąpać dziecko w wysokiej temperaturze - to pytanie, które niepokoi wiele matek i tatusiów, które chcą nie tylko oczyścić skórę dziecka, ale także sprawić mu przyjemność z zabiegami wodnymi, nie jest tajemnicą, że karapuzy lubią pływać. I tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jest to jedna z niewielu sytuacji, w których opinie lekarzy są podzielone.

W jakiej temperaturze można kąpać dziecko?

W pediatrii uważa się, że podwyższona temperatura ciała dziecka jest tą, która przekroczyła granicę 37,8 stopnia. W konsekwencji odpowiedź na pytanie, czy można kąpać dziecko w temperaturze np. 37,5, będzie zawsze dodatnia. Warto jednak zastanowić się nad pożądaniem dziecka, nie jest tajemnicą, że nawet przy tak niskiej temperaturze okruchy stają się powolne, kapryśne, a próby ich umycia pod prysznicem mogą doprowadzić do łez. Jeśli napotkasz podobny problem, to nie nalegaj, tylko pogorszy sytuację i popsuje nastrój dla ciebie i dziecka.

Czy można kąpać dziecko w temperaturze 38 lat i powyżej?

Takie wskazania na termometrze są uważane za wysokie i, jak wspomniano powyżej, nie wszyscy lekarze zalecają w tym stanie zaoferować dziecku kąpiel. Wielu uważa, że ​​w tej sytuacji dziecko lepiej jest wytrzeć miękkim ręcznikiem nasączonym naparem ziół (nagietka, rumianku, itp.). To usunie "złe" bakterie z organizmu i nieco złagodzi stan okruchów.

Jednak zdarzają się sytuacje, gdy dziecko prosi o zabawę w wodzie z zabawkami. Następnie na pytanie, czy można kąpać dziecko w wysokich temperaturach, odpowiedź będzie zależeć od tego, co choruje. Na przykład, kiedy zapalenie ucha kąpiel jest surowo zabroniona, oraz infekcja jelit lekarze wręcz przeciwnie zalecają codzienne chrapanie w wodzie itp.

Kąpiel po chorobie

mogę kąpać moje dziecko w wieku 37 lat Czas, w którym można zacząć kąpać dziecko po temperaturze zależy głównie od nastroju malucha i zaleceń lekarza. Jeśli pediatra nie zabrania zabiegów wodnych, a dziecko to lubi, możesz je natychmiast wymienić, gdy tylko temperatura wróci do normy.

Tak więc pytanie, w jakiej temperaturze ciało może kąpać dziecko i nie boi się go, lekarze udzielają odpowiedzi - w każdym razie nie przekraczającej 37,8 stopnia. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem, być może to on, po przeanalizowaniu twojego przypadku, udzieli ostatecznej odpowiedzi.