Ząbkowanie jest ważnym procesem w rozwoju dziecka. Ale niestety często towarzyszą mu bolesne odczucia i inne nieprzyjemne objawy. Chociaż są też dzieci, których zęby rosną bez bólu i widocznych reakcji negatywnych.

Ziołowe środki przeciwbólowe

Dobrze pomaga wywar z rumianku lub nagietka, rośliny te uspokajają układ nerwowy i dezynfekują jamę ustną. W rumianku można dodać pół łyżeczki miodu, jeśli dziecko nie cierpi z powodu reakcji alergicznych. Propolis, aktywnie usuwa również ból dziąseł, można natrzeć dziąsła wodą z nalewki propolisu lub podać łyżeczkę tej samej nalewki.

Jeśli temperatura dziecka wzrasta od ząbkowania, pojawia się luźny stolec i często zmienia się nastrój, wówczas pomocne będą leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe dla dzieci (nurofen, panadol, ibuprofen, paracetamol, czopki viburkol itp.).

Istnieje również kilka rodzajów lokalnych żeli do działania. Najbardziej znane to kamistad, calgel, luan, lidoxor, dentinox. Wszystkie żele tego dziecka zawierają substancję znieczulającą - lidokainę.

Żel do ząbkowania kamistad szeroko stosowany dla dzieci od trzech miesięcy. Jeden z najbardziej popularnych i poszukiwanych środków przeciwbólowych. Otrzymał wysokie pochwały od kupujących i ma wiele dobrych recenzji.

Korzystanie z camistad

Składniki Kamistad: nalewka z kwiatów rumianku, 185 mg., Lidokaina 20 mg. Substancje pomocnicze: 50% roztwór chlorku benzalkonium, karbomer, olej kamforowy, sacharynian sodu, trometamol, karbomer, kwas mrówkowy 98%, etanol 96%, woda.

Wskazania:

 • erupcja mleka, zębów trzonowych i zębów mądrości;
 • zapalenie jamy ustnej;
 • zapalenie dziąseł;
 • stany zapalne w jamie ustnej i ustach, w tym opryszczka;
 • podczas zabiegów ortodontycznych;
 • podczas noszenia aparatów ortodontycznych i protez.

Kamistad z zapaleniem jamy ustnej

Zapalenie jamy ustnej występuje z kilku powodów:

 1. Zastosowanie past do zębów zawierających laurylosiarczan sodu.
 2. Od uszkodzeń w jamie ustnej i dostania się do nich zakażeń.
 3. Z alergiami.
 4. Od zaburzeń hormonalnych w ciele.
 5. Z powodu niewłaściwego odżywiania.
 6. U dzieci w wieku przedszkolnym powszechne jest opryszczkowe zapalenie jamy ustnej.

Gel kamistad nie jest lekiem leczącym. Stosuje się miejscowo w miejscach dotkniętych zapaleniem jamy ustnej, jako uzupełnienie złożonego leczenia.

Czy mogą dzieci kamistad?

Kamistad Children's jest szeroko stosowany dla małych dzieci. Ale teraz jest podwójna sytuacja ze wskaźnikami wieku, aby użyć leku.

Niedawno pojawił się drugi rodzaj instrukcji dla tego leku.

Pierwsza mówi, że możesz używać dzieci od 3 miesięcy do 2 lat, nie więcej niż trzy razy dziennie, a maksymalna ilość aplikacji na dziąsło gumy wynosi 5 mm.

A drugi świadczy o tym, że podanie dzieciom w wieku poniżej 12 lat jest przeciwwskazane.

W odpowiedzi na pytanie "która instrukcja jest prawidłowa?", Oficjalna strona internetowa producenta odpowiada w następujący sposób: "Instrukcje dotyczące preparatu Kamistad zostały zmienione decyzją oficjalnego producenta STADA. mogą kamistad dzieci W krajach Unii Europejskiej wprowadzono nowy standard zawartości lidokainy w preparatach dla dzieci.

Kiedy Kamistad został ponownie zarejestrowany, zmienił instrukcje zgodnie z nowymi przepisami ustanowionymi w Niemczech (kraj pochodzenia). Teraz lek nie jest stosowany w leczeniu dzieci poniżej 12 lat. Ponieważ skład leku nie został zmodyfikowany. "Dlatego przed zastosowaniem leku u dziecka poniżej 12 lat należy skonsultować się z lekarzem. Może być w stanie przepisać alternatywne lekarstwo o podobnym składzie, ale niższą zawartość lidokainy. Lidokaina ma wiele skutków ubocznych, w tym zaburzenia sercowo-naczyniowe, reakcje alergiczne, zaburzenia jelitowe itp.