Aby Twoje dziecko rosło zdrowe i silne, jego codzienna dieta powinna obejmować wapń . Dzięki temu minerałowi dziecko stworzy silny szkielet, co oznacza, że ​​kości nie będą kruche, co zapobiegnie złamaniom i innym problemom. Wapń jest częścią niektórych produktów spożywczych: mleka i produktów mlecznych, ryb, niektórych warzyw i owoców, a także mięsa. Muszą być uwzględnione w codziennej diecie Twojego dziecka. Ale jeśli ty i twój lekarz uważacie, że wapń w ciele dziecka nie wystarcza, w aptece są specjalne preparaty wapniowe dla dzieci.

Różnorodność

Cały zakres leków, w tym wapnia, dzieli się na:

  1. Te, które trzeba wziąć w ciele. Należą do nich: chlorek wapnia, węglan lub glukonian wapnia i inne.
  2. Te, które są podawane domięśniowo. Leki te obejmują: glukonian i glukocetat wapnia.
  3. Te, które są wprowadzane wewnętrznie. Przykładami takich leków są: chlorek, glukonian i wapniak.

Jeśli Twoje dziecko odkryło niewystarczającą ilość tego ważnego minerału, konieczne jest, aby używał suplementów wapnia z witaminą D3, która pomaga szybko trawić minerał. Oprócz powyższego, nadal istnieje taki podział:

  1. Monopreparacje. Niedrogie rozwiązanie dostępne dla wszystkich, ale z powodu braku dodatkowych składników, takie leki nie są wystarczająco skuteczne.
  2. Preparaty wapnia i witaminy D. Ta opcja jest bardziej skuteczna niż pierwsza, ale istnieje również wada - witamina D ma zdolność gromadzenia się w organizmie, co nie zawsze jest dobre.
  3. Specjalne kompleksy, które obejmują nie tylko minerały, ale także witaminy. Nie jest to tania opcja, ale lepsza od poprzednich. preparaty wapnia i witaminy D. Można go podać dziecku od 2 lat. Zawiera również witaminy, które są dobre dla dziecka.

Pamiętaj, że preparaty wapniowe dla nastolatków i małych dzieci powinny być przepisywane przez lekarza, nie może tu być żadnych amatorskich działań. Może wystąpić kilka działań niepożądanych: ból trzustki, zgaga, zaparcia lub biegunka. Istnieje również kilka przeciwwskazań do stosowania tego minerału: alergii i wrażliwości na lek, a także jego wysokiej zawartości w moczu i krwi. Wybierając preparaty wapniowe dla dzieci, należy wziąć pod uwagę ich skład, cechy i wskazania do stosowania, a także smak i cenę. Najważniejsze jest, aby nie podawać dziecku pokarmów bogatych w wapń, a wtedy nie będziesz musiał zwracać uwagi na te leki.