Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że siwe włosy zdarzają się u osób starszych. Jednak siwe włosy mogą być dzieckiem. Jeśli są to dwa lub trzy włosy, być może nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak ma więcej siwych włosów lub jest umiejscowionych w jednym miejscu, jest to powód, dla którego rodzice mogą pomyśleć o czynnikach, które spowodowały pojawienie się siwych włosów u malucha.

Dlaczego dzieci mają włosy, które stają się białe?

Wczesne siwe włosy u dzieci mogą wynikać z następujących przyczyn:

  • dziedziczność;
  • brak witamin;
  • brak pigmentu barwnego - melaniny;
  • obecność stresu.
Co robić

Jeśli podczas zewnętrznego badania zauważyłeś siwy włos na głowie dziecka, nie powinieneś go odrywać. To nie rozwiąże problemu, ale ból przyniesie dziecko. Możesz przeciąć takie włosy nożyczkami. Jeśli ją wyciągniesz, przyczyni się to tylko do wzrostu siwych włosów.

Aby przywrócić kolor i strukturę włosów, można wypić przebieg para-aminobenzoesowy lub kwas foliowy . Konieczne jest również przejrzenie diety ich potomstwa i wprowadzenie kapusty, czereśni, moreli, jeżyn, gruszek, cebuli.

Alternatywną metodą leczenia siwych włosów w dzieciństwie jest dzienne spożycie dwóch łyżek soku z korzenia pietruszki.

Nie leczyć siebie. Konieczne jest pokazanie dziecku dermatologa lub trichologa, który pomoże znaleźć prawdziwy powód, dla którego dziecko ma siwe włosy w tak młodym wieku. Być może trzeba przejść odpowiednie testy. Tylko lekarz będzie mógł ustalić, czy leczenie siwych włosów u dziecka jest konieczną miarą, czy też jest to czynnik dziedziczny. W takim przypadku nie można nic zmienić.

Jeśli masz pewność, że dziecko jest zdrowe, dziedziczność jest dobra i nie ma żadnych traumatycznych sytuacji, możesz podjąć środki zapobiegawcze, dostosowując odżywianie swojego dziecka i zwiększając ilość spożywanych witamin.