Większość nowoczesnych firm, firm i holdingów przywiązuje dużą wagę do kultury korporacyjnej. Istnieją całe działy zajmujące się rozwojem markowych logo, marek i reklam. W takich firmach, w których kierownictwo stara się stworzyć jednolity wizerunek firmy, styl biurowy w ubraniach pracowników odgrywa dużą rolę. Aby uniknąć różnych niespójności w wyglądzie pracowników, opracowano kodeks ubioru.

Kodeks ubioru to zasady i rekomendacje określające formę ubioru do udziału w różnych wydarzeniach, a także pojawienie się przedstawicieli niektórych zawodów. W dużych korporacjach, na przykład w strukturach bankowych, dopuszczalne są tylko oficjalne ubrania biznesowe. Jednak ubiór nie jest specjalną formą. Ta korporacyjna zasada nie przeszkadza przedstawicielom kobiet fantazjować o wyborze ubrań do pracy. Istnieją trzy główne typy ubioru: biuro, na imprezy formalne i mundur. Mundury są w większości wymagane w instytucjach wojskowych. Bardziej szczegółowo omówimy dwa pierwsze typy.

Wiele kobiet uważa strój biurowy prawie za przemoc wobec swojej osobowości. Każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie i niepowtarzalnie, ale oficjalny styl biznesowy nie daje ci możliwości noszenia czegokolwiek, co chcesz. Odzież biurowa dla kobiet oznacza lekki garnitur i dyskretny makijaż dzienny. Odzież firmowa dla kobiet pracujących w bankach musi być z konieczności neutralna.

Podstawowe wymagania dotyczące odzieży damskiej dla kobiet:

 • w damskim garniturze biznesowym nie należy łączyć więcej niż trzech kolorów;
 • surowa kurtka jest obowiązkowym ubiorem na spotkaniach biznesowych;
 • Niedopuszczalne zbyt otwarte rzeczy - dekolt, otwarte plecy, głębokie cięcia;
 • buty powinny być zamknięte, z obcasem nie większym niż 6 cm;
 • miękki makijaż i manicure;
 • brak dużo biżuterii;
 • w niektórych firmach strój dla kobiet wymaga obowiązkowej dostępności rajstop nawet w najgorętsze dni.

Istnieje niewiele sztuczek, które sprawiają, że ubrania dla kobiet nie są nudne. Dla wielu odzież firmowa jest sposobem na pokazanie wyobraźni. Biznesowy strój wymusza na płci pięknej zwracanie większej uwagi na akcesoria. Małe kolczyki, koraliki i zegarki są dopuszczalne w każdym stylu biurowym. Staraj się częściej zmieniać akcesoria na ubrania służbowe. W ten sposób możesz stworzyć niepowtarzalny obraz każdego dnia.

Zwróć większą uwagę na włosy, paznokcie i twarz. Oficjalny styl biznesowy odzieży nie zabrania małej biżuterii do włosów. Niezwykła fryzura ozdobi cię, nawet jeśli jesteś w surowym szarym kolorze. Zawsze zadbane paznokcie i lekki makijaż - główna karta atutowa dla kobiet, które przywiązują się do oficjalnego stylu ubioru.

Sposób ubioru podczas oficjalnych wydarzeń jest nie mniej rygorystyczny niż ubiór w biurze. Jeśli otrzymałeś zaproszenie na świętowanie, zwróć uwagę na następującą notację:

 • «Biały krawat». Dla kobiet termin ten oznacza obecność wieczorowej długiej sukni, rękawiczek, małej torebki, Женская деловая одежда niezwykła fryzura. Jeśli masz luźne włosy lub niedrogą biżuterię, będziesz "czarną owcą";
 • "Czarny krawat". Jest sukienka koktajlowa lub długa sukienka. Możesz nosić biżuterię;
 • "Formalne wydarzenie wieczorne". Tutaj wymagania dotyczące stylu ubioru są podobne do "czarnego krawata", ale bardziej demokratyczne. W przypadku kobiet w odzieży dozwolony jest zestaw pojedynczych przedmiotów;
 • "Czarny krawat jest opcjonalny." W takim przypadku kobieta może sobie pozwolić na przyjście na uroczystość w ubraniach, których przedmioty nie stanowią zestawu. Wszelkie dekoracje i akcesoria są dopuszczalne;
 • "Po piątej". Takie wydarzenie uważa się za najmniej rygorystyczne. Kobieta może nosić spódnicę i top, buty bez obcasa;
 • "Kazual". Taki znak zwykle pojawia się na zaproszeniu na przyjęcie lub pikniku. Surowe wymagania w tym przypadku dla kobiet nie są przewidziane.

We współczesnym społeczeństwie styl ubioru jest po prostu konieczny. Działa jako specyficzny język znaków, który mówi o przedsiębiorcy. Aby znaleźć przyzwoitą pracę, każda kobieta powinna przestrzegać tych zasad. Bez względu na to, jak trudne będą wymagania dotyczące ubioru, kobieta zawsze będzie w stanie znaleźć sposób na pokazanie swojej indywidualności.