Nowoczesne trendy w wystroju wnętrz coraz częściej sugerują przyjazność dla środowiska i prostotę. Dotyczy to również kominków, które są tak popularne w naszych domach. Obecnie tak zwane biokominki są szeroko stosowane, a paliwo, które podczas spalania nie zanieczyszcza powietrza produktami spalania, a zatem nie wymaga komina. To jest gotowe biokominek, przy okazji, nie tanie. Jednak jeśli chcesz, możesz to zrobić samodzielnie. To prawda, że ​​wielu właścicieli wprawnych rąk ma do czynienia z problemem tworzenia palnika na kominek. Oferujemy kilka pomysłów.

Palnik na biokominek własnymi rękami - opcja 1

Nawet dziecko jest w stanie wykonać tak prosty palnik (ale pod czujnym okiem dorosłych!). Do pracy będziesz potrzebował: puszki lub farby i płyty ceramicznej z płaskim dnem.

Wykonanie:

  1. W roli samoprzylepnego palnika na biokominek użyjemy puszki, która powinna być dobrze oczyszczona z resztek jedzenia, etykiet wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli jest osłona, należy ją usunąć.
  2. Wlej trochę wody do płaskiej płyty, umieść puszkę na środku.
  3. latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 1latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 2
  4. Wlać do słoika z biopaliwem w małych ilościach.
  5. latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 3
  6. Udekoruj płytę naturalnymi kamieniami.
latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 4

Ten palnik może być już używany jako biokominek: wystarczy zapalić biopaliwo wewnątrz puszki. Jednak dla większego bezpieczeństwa zalecamy umieszczenie palnika w szklanej ramie.

Jak zrobić palnik na biokominek - opcja 2

Jeśli uważasz się za estetę, to proste rozwiązanie opisane powyżej nie będzie działać dla ciebie. Dlatego zalecamy utworzenie palnika podobnego do tego, który jest sprzedawany w sklepie specjalistycznym. Urządzenie z latarką do biokominka łatwo - jest to pojemność zamknięta.

latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 5

Wewnątrz znajduje się mniejszy pojemnik z wełną szklaną, który pełni rolę knota. Powyżej znajduje się tłumik, który reguluje płomień lub gasi go.

latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 6

Pojemnik jest gotowany zgodnie z rysunkiem palnika biokominka wykonanego z blachy (na przykład ze stali nierdzewnej) o grubości 1,5-2 mm.

latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 7latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 8

Do pracy z kominkiem biopaliwa delikatnie wlać do otworu zaworu za pomocą konewki.

latarka do biokominka zrób to sam zdjęcie 9