Często lub od czasu do czasu, lub czasami, ale są takie momenty, że naprawdę chcesz zrobić ciekawe dzieło i przekazać komuś darowiznę. A najważniejszą rzeczą w rzemiośle jest obecność interesującej idei. W rzeczywistości wszystkie wspaniałe obrazy są po prostu plamami farby na płótnie, a zabytki architektury to po prostu mnóstwo kamieni, a arcydzieła są świeże dzięki idei, no i oczywiście umiejętności artysty.

Nie będziemy zagrażać życiu wiecznemu w sztuce, skupimy się na dostarczaniu pozytywnych emocji naszym sąsiadom.

Łatwo interesujące rzemiosło

W szkole na lekcjach kreatywności uczono nas kleić, ciąć, ciąć i malować. Czasami do powyższych czynności dodano podstawy cięcia lub haftowania. Czas więc przypomnieć sobie, że poprzednio opanował i uzupełnił go nowymi kreatywnymi umiejętnościami.

Na początek należy rozważyć proste, ale interesujące rzemiosło o niskim budżecie i sposoby na ich odtwarzanie w domu.

Jak zrobić interesujący kawałek skorupy jajka?

Wielcy architekci starożytności umrą z zazdrości, dowiedziawszy się, że mozaiki można łatwo i tanio wyrzeźbić we własnej kuchni z resztek porannego omletu. Nie bój się, specjalne zdolności artystyczne nie będą potrzebne, uzbrój się w cierpliwość i dokładność.Najbardziej interesującą rzeczą jest to, że nie rozłożymy rzemiosła, czyli panelu kolorowych fragmentów muszli, ale pomalujemy już sklejone obszary farbą akrylową i nazwijmy tę technikę interesującym francuskim słowem - crackle.

A więc wszystko w porządku.

  1. Konieczne jest przygotowanie oryginalnych arkuszy. Możesz je zrobić z góry, ich okres przydatności do spożycia jest nieograniczony. Aby to zrobić, przykryj zwykły arkusz klejem PVA, załóż na nim umyte i wypuszczone z filmowych kawałków skorupy i wysusz pod stos gazet i książek. Uzyskuje się białe arkusze mozaiki.
  2. Jeśli nie możesz w ogóle malować lub chcesz wykonać ciekawe rzemiosło w prosty sposób, umieść serwetki decoupage na tym tle mozaiki i pomaluj je.
  3. Jeśli zamierzasz majstrować lub nie masz pożądanego obrazu, oryginalny arkusz nie będzie służyć jako tło, ale jako materiał, z którego wycinasz elementy przyszłego panelu. Aby to zrobić, narysuj prosty kontur ołówka i wyciąć nożyczkami do paznokci. Wygodniej jest to zrobić z tyłu oryginalnego arkusza. Piękne i interesujące rzemiosło uzyskuje się, gdy ozdabiasz w ten sposób nie tylko tekturę, ale na przykład wazon, butelkę lub naczynie.
  4. Jeśli chcesz, aby tło naszych niecodziennych prac było interesującymi teksturami, musisz wyciąć kontury przyszłych fragmentów o nieco większym rozmiarze z osobnego arkusza źródłowego, tak aby istniała niewielka luka między powłokowym tłem a tymi samymi fragmentami.
  5. Kolejnym krokiem w produkcji naszych wyrobów będzie kolorowanie. Farby akrylowe nie boją się wody i tworzą trwałą, elastyczną folię po wyschnięciu. Doskonale nadają się do barwienia naszych wyrobów. Łatwe w obróbce, interesujące, bezolejowe farby akrylowe nakładane są na białą mozaikę powierzchni fragmentów i tła, jeśli jest to również mozaika. Maluj maszynę jak zwykle za pomocą pociągnięć pędzlem, nie martwiąc się o osobne zabarwienie każdego kawałka mozaiki jajek. Po starannym pomalowaniu całej pracy pozostaw do wyschnięcia. Następnie zakryj całą pracę czarną farbą i natychmiast wytrzyj miękką szmatką.
Интересные и красивые поделки

Trudno uwierzyć, że stworzyłeś tak interesujący ręcznie wykonany artykuł własnymi rękami.

Możesz pójść dalej w rozwoju pól kukurydzy z jajami i opanować technikę haftu na pustych jajach kurzych. Jest to oczywiście jedno z najciekawszych prac, ale nie jedno z najprostszych. Ciekawe rzemiosła i wysoko wykwalifikowani rzemieślnicy, dzięki przycinaniu skorupy. Są naszym zachwytem i życzeniem twórczego sukcesu, a dla nas cierpliwością, wytrwałością i prawdziwą oceną naszych własnych możliwości i potrzeb.

Własnymi rękami, ciekawe rzemiosła mogą być wykonane z niczego. Będą ręce. Самые интересные поделки Jeśli wkleisz kilka słoików z masą z papieru-mâché i klejone zwinięte gazety w niektórych miejscach, otrzymasz wspaniały kikut pingwina. Ogólnie rzecz biorąc, papier-mache to magiczna technika - wszystko można w niej zrobić, od pisanek do pełnowymiarowej rzeźby konia. Najciekawszym hackem z papieru-mâché jest lalka portretowa, ale jest to także akrobacja lotnicza.

Możesz zrobić stary wazon z papieru-mâché i wkleić go mozaiką muszli.

Możesz wziąć papier świecący w ciemnych lub plastikowych fabrykach, wyciąć z nich małe kółka i przykleić ukochaną osobę (małą lub dużą) nad łóżkiem. Możesz umieścić te kręgi w formie konstelacji, w której ta osoba się urodziła. A kiedy wyłączy światło, cały wszechświat otworzy się nad nim. Jego własny. Ciekawy hack? Własnymi rękami i sercem.