Zgodnie z legendą tęczówka otrzymała swoją delikatną nazwę na cześć greckiej bogini Iridy, która będąc zwiastunem bogów, zstąpiła na ziemię w tęczy. Iris jest tłumaczone z greckiego jako "tęcza". Ten symbol dobrej nowiny, odwagi i odwagi można znaleźć nie tylko latem w ogrodzie, ale także z papieru. Tak więc mistrzowska klasa "Irysy z papieru".

Do pracy będziesz potrzebował:

 • papier krepowy;
 • arkusz zwykłego papieru;
 • drut;
 • klej;
 • puszysta nić dziewiarska;
 • nożyczki;
 • łodyga macierzysta;
 • taśma magnetofonowa.
 1. Zacznijmy tworzyć irysy z papieru własnymi rękami, przygotowując szablony. W przybliżeniu formy powinny wyglądać następująco: najmniejszy spiczasty płatek, środek w kształcie kropli i zaokrąglony duży.
 2. irysy z papieru falistego1
 3. Aby zrobić toffi z tektury falistej, trzeba wziąć odcień purpury, niebieskiego lub niebieskiego. Możesz łączyć kolory. Wytnij trzy płatki każdego kształtu i delikatnie rozciągnij ich krawędzie. Zwracamy uwagę na następującą cechę: papier falisty rozciąga się w dwóch kierunkach, a nie na cztery, więc narysujemy wzór, aby maksymalne rozciągnięcie było możliwe wzdłuż konturów bocznych.
 4. tektury faliste irysy2
 5. Aby nadać właściwy kształt tęczówkom z falistego papieru, pożądane jest wzmocnienie, dlatego dla każdego płatka przyklejamy cienki drut, pozostawiając ogonki u podstawy.
 6. tektury faliste irysy3
 7. Cecha tęczówek - żółty na dużych płatkach. Można go utworzyć za pomocą bardzo drobno pokrojonej puszystej nici. Aby to zrobić, nakładamy pasek kleju na środek trzech dużych części i wrzucamy puch na wierzch. Możesz także dodać naturalny odcień toffi, płatkami lekkimi pociągnięciami jasnej farby.
 8. irysy z papieru falistego4irysy z papieru falistego5
 9. Pozostaje zbierać kwiaty tęczówki z papieru falistego. Najpierw łączymy najmniejsze płatki razem, w przerwach między nimi dodajemy średnie i mocujemy duże z dołu.
 10. irysy z tektury falistej6faliste papierowe irysy7tektury faliste 8
 11. Ostatnim krokiem będzie połączenie kwiatu z łodygą, pozostałe końce drutów i rdzeń nawijamy zieloną taśmą. Charming Iris jest gotowa, by cieszyć oko!
tektury faliste irysy9irysy z papieru falistego10

Inne piękne kwiaty mogą być wykonane na przykład z papieru falistego róże .