Miejsce, w którym zazwyczaj znajdują się buty, często jest w kompletnym nieładzie. W końcu nasi bliscy spieszą się tak szybko, jak to tylko możliwe, do atmosfery domowego komfortu, po prostu zrzucają buty, buty lub trampki do drzwi wejściowych. Zgadzam się, dla kobiecego oka obraz rozproszonych butów wygląda tak bolesnie. Dlatego sugerujemy, aby nie iść na łatwiznę, czyli zdobyć nudną zwykłą szafkę metalowa półka oraz oryginalne półki na buty, dzięki którym Twój korytarz będzie nie tylko wyglądał niecodziennie, ale zawsze będzie w idealnym porządku. Dlatego nie trzeba się denerwować i skarcić członków rodziny.

Jak zrobić półkę na buty z kartonu?

Ta wersja półki na buty własnymi rękami wydaje nam się najbardziej budżetowa, ponieważ do jej produkcji potrzebne będzie duże kartonowe pudełko, które mogło pozostać przy sobie z pralki lub lodówki. Ponadto ten pojemnik na buty, tenisówki i sandały zajmą bardzo mało miejsca w przedpokoju. Jest to jednak tak ważne dla wielu z nas, którzy mają mały korytarz.

 1. Tak więc na pudle z ołówkiem i linijką zaznaczamy kontury półfabrykatów - prostokąty o długości 25-30 cm i szerokości boku kartonu. Liczba takich części zależy od pożądanej wysokości półek na buty. Następnie wycinamy puste pola. Wygodnie jest zrobić specjalny nóż do tektury.
 2. jak zrobić stojak na buty z pudełka 1
 3. Teraz każdy prostokąt musi zostać złożony w następujący sposób: dzieląc go na trzy równe części, dwie boczne z nich zginają się w trójkąty, jak pokazano na zdjęciu. Należy to zrobić z każdym kęsem.
 4. jak zrobić półkę na buty z pudełka2
 5. Następnie wszystkie blanki muszą być luźno nałożone na siebie w taki sposób, aby rowki dla pary butów zostały pozostawione i zabezpieczone taśmą.
 6. jak zrobić półkę na buty z pudełka3
 7. Następnie wszystkie detale należy zapiąć ze zszywkami wyjętymi z kartonowego pudełka.
 8. jak zrobić półkę na buty z pudełka4jak zrobić półkę na buty z pudełka5
 9. Zalecamy instalację łodzi w korytarzu z boku szafki, zabezpieczając.
 10. jak zrobić półkę na buty z pudełka6

W razie potrzeby półkę można wkleić tapetą lub tapetą, co nada jej bardziej zgrabny wygląd.

Jak zrobić półkę na buty wykonane z materiałów budowlanych?

Ta wersja półki na buty jest odpowiednia dla tych, którzy kochają niestandardowe rozwiązania. Może być również wykonany z materiałów, które można znaleźć w domu po naprawie, a mianowicie z sekcji rur PVC. Ważne jest, aby średnica rury była odpowiednia, w przeciwnym razie buty nie będą pasować. Będziesz także potrzebować następujących materiałów i narzędzi:

 • Piła do cięcia;
 • pozostałości tapety;
 • pasta do tapet;
 • walec;
 • płynne paznokcie.
 • jak zrobić półkę na buty 1

Zacznijmy robić niezwykłe stojaki na buty własnymi rękami:

 1. Za pomocą piły do ​​metalu przeciąć rurę o tej samej długości. Rozważ długość buta.
 2. jak zrobić półkę na buty 2
 3. Każdy kawałek rury musi być wklejony tapety, które lubisz lub pasuje do projektu swojego korytarza. Klej najlepiej nanosi się za pomocą wałka. Przy okazji, zalecamy przyklejenie wewnętrznych części rur - twoja przyszła półka będzie wyglądać elegancko.
 4. jak zrobić półkę na buty 3
 5. Na krawędziach każdego odcinka rury, zamykając połączenia wewnętrznej i zewnętrznej warstwy tapety, można zastosować taśmę izolacyjną o odpowiednim kolorze. Można jednak użyć prostej taśmy tekstylnej, którą można skleić.
 6. jak zrobić półkę na buty 4
 7. Kiedy wszystkie elementy dekoracyjne wyschną, kawałki rur muszą zostać połączone za pomocą "płynnych paznokci" - kleju topliwego. Możesz nadać swojej półce absolutnie każdy wygląd - cokolwiek chcesz. Na przykład jest tak elegancka, jak półka na zdjęciu, gdy dwie części są nakładane na trzy segmenty.
 8. jak zrobić półkę na buty 5jak zrobić półkę na buty 6

A jeśli masz dużą rodzinę, stwórz bardzo pojemną półkę na buty, dzięki czemu z pewnością nie będzie chaosu przy drzwiach wejściowych.

jak zrobić półkę na buty 7

Jak widać, proponowane półki na buty dla magazyn butów wykonywane bardzo łatwo i nie wymagają specjalnych inwestycji gotówkowych. Ale jak zmienią się twoje korytarze?