Jeśli należysz do osób, które nie lubią nudnych rzeczy, a wolisz oglądać w swoim mieszkaniu tylko wyjątkowe przedmioty w środku, to warto pomyśleć o tym, jak zrobić niesamowite ręcznie robiona biżuteria dla siebie i dla twojego domu .

Jeśli spojrzysz na zdjęcie w ogólności, możesz zrobić wszystko własnymi rękami, a będzie ono nie tylko piękne, ale także wyjątkowe. Ale oczywiście warto zacząć od najprostszego. Czy na początek jest rzeczą, która jest zawsze w zasięgu wzroku, którą będziesz kontemplować przez cały czas.

Te rzeczy to żyrandole, lampy. Proponujemy wykonać klosz lampy stołowej własnymi rękami. Ze wszystkich lamp najłatwiej zrobić. Ponadto lampa stołowa może stać się niesamowitą prezentacją.

Jak zrobić klosz lampy na stół?

Tworzenie abażurów do lamp stołowych - to dość fascynujące. I nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wymaga to trochę cierpliwości, wysiłku i, oczywiście, pewnych materiałów.

Master class - klosz lampy

Aby wykonać abażur w naszym przypadku, potrzebujesz:

 • podstawa;
 • drut;
 • kawałek tiulu;
 • tkanina;
 • koraliki.

Dlatego przystępujemy do produkcji unikalnego klosza:

 1. Weź swoją starą lampę, która od dawna łamała sufit. Jeśli go nie masz, kup najtańszą niedrogą lampę prymitywną w sklepie. W sklepach, w których sprzedają lampy, można kupić stołową lampę bez plafonu za pensa.
 2. A teraz, kiedy już mamy podstawową podstawę, musimy stworzyć ramy. Robimy to z drutu, lepiej jest oczywiście zaangażować męża w tej sprawie. Jeśli masz cały plafon, jest po prostu stary i niepozorny, a ty zdecydowałeś się go zaktualizować, wtedy nie musisz tworzyć ramki.
 3. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (1)
 4. Przez chwilę odkładamy na bok naszą podstawę, plafon lub ramę i przystępujemy do tworzenia elementów dekoracyjnych naszej lampy. Weź dowolną tkaninę, według własnego uznania i wyciąć z niej kółka. Ich średnica zależy od tego, jak bardzo chcesz kwiat. Mamy średnicę 5 cm.
 5. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (2)
 6. Jeśli nie masz specjalnych gorących nożyczek, które podczas cięcia natychmiast przetwarzają krawędzie tkaniny, aby się nie rozpadły, użyj świecy lub zapalniczki. Jeżeli brzegi tkaniny nie ulegną rozpadowi, nie można ich przetworzyć.
 7. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (3)
 8. Następnie weź igłę i nitkę. Zszyj krawędzie materiału i dobrze je dokręć. Będziesz miał piękny płatek. Zrób wiele takich płatków.
 9. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (4)
 10. Następnie przystąpić do montażu samego kwiatu. Weź pięć płatków i zszyj je przy samej podstawie wzdłuż krawędzi, zamknij pierścień i zszyj razem pierwszy i ostatni płatek. Otrzymasz wspaniały kwiat, w środku którego musisz włożyć koralik, perły, cekiny, guzik lub inny materiał. To zależy od twojej dzikiej wyobraźni. Podobnie jak wszystkie płatki.
 11. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (5)Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (6)Abażurek do lampy stołowej własnoręcznie (7)
 12. Po utworzeniu wystarczającej liczby kwiatów, weź ramkę lub plafon i przejdź do najciekawszego etapu.
 13. Jeśli przymocujesz kwiaty na plafonie, po prostu przyklej je za pomocą kleju takiego jak "Moment Crystal". Jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawi po sobie śladu, nawet jeśli trochę się wydostaje w widocznych miejscach.
 14. Jeśli stworzyłeś ramkę, lepiej najpierw ją dokręcić. W tym celu stary, niepotrzebny tiul. A na nim już przyszywasz swój kwiatowy ogród. Przy okazji, możesz tworzyć kwiaty w różnych kolorach i układać je według pewnego wzoru. Musisz tylko uwolnić swoją wyobraźnię. U nas ta sama lampa się tu pojawiła.
 15. Abażurek do lampy stołowej własnymi rękami (8)

I wreszcie mała rada. Jeśli tworzysz ramkę, nie rób jej zbyt wąsko. Pozwoli to na dekorowanie kwiatami, wykonanymi nawet z najlżejszego materiału.

Jesteśmy pewni, że taka lampa stołowa nie tylko nie pozostanie niezauważona, ale zaskoczy wszystkich gości.