Ślub wydaje się być tak krótkim świętem, a Ty chcesz cieszyć się każdą chwilą, pamiętać każdą chwilę uroczystości i usłyszeć każde ciepłe słowo. Dobrze, że możesz zrobić to trochę później, przeglądając zdjęcia i przeglądając książkę ślubną z życzeniami. Nie wierzysz, że możesz samodzielnie zrobić taką książkę, za którą nie będziesz się wstydzić przed gośćmi? Być może zmienisz zdanie, gdy weźmiesz pod uwagę warsztat "Księga życzeń".

Do pracy będziesz potrzebował:

 • papier - 2 arkusze grubego kartonu (24 cm x 21 cm), zakleszczony papier, tekturowy karton (22 cm x 19 cm), 12 arkuszy cienkiego białego kartonu (23 cm x 20 cm), drukowane napis "Księga życzeń";
 • elementy dekoracyjne - koronki, plecionki, klamry, koraliki, kwiaty, pierścienie mocujące;
 • narzędzia - dziurkacz, wykrojony poncz, nożyczki, gorący klej, dwustronna taśma klejąca.
 • książka życzeń 1
 1. Książka życzeń zaczyna się od rąk z okładki, pożądane jest użycie kolorów, które odpowiadają kolorystyce ślubu. Zbieramy gęsty karton o wymiarach 24 cm x 21 cm i papier o wymiarach 25 cm x 28 cm.
 2. książka życzeń 2
 3. Owijamy tektury zakleszczonym papierem, równomiernie wyginając go ze wszystkich stron, zawijamy narożniki do wewnątrz i kleimy je gorącym klejem.
 4. książka życzeń 3życz sobie książkę własnymi rękami4
 5. Owijamy drugi arkusz tektury - staną się okładką. Cofanie do 6 cm od wewnętrznej krawędzi dziurkacza powoduje wykonanie otworów na pierścienie mocujące.
 6. książka życzeń 5życzę book6
 7. Po utworzeniu fundamentu powstaje pytanie, jak uczynić książkę życzeń oryginalną. Aby to zrobić, zacznij "wyczarować" nad przednią okładką. Do niego mocujemy dwustronną taśmą na środku arkusz papieru projektanta o wymiarach w przybliżeniu 22 cm x 19 cm.
 8. żałuj książki własnymi rękami7
 9. Pod poziomem dolnej dziury na pierścionek, odwróć stronę w koronce, przymocuj końce z tyłu za pomocą kleju.
 10. życz sobie książkę własnymi rękami8żałuj książki własnymi rękami9
 11. Odciskamy lekką koronkę z warkoczem, można ją ozdobić niewielką dekoracyjną klamrą. Znowu napraw klej z tylnej strony.
 12. życz sobie książkę własnymi rękami10życz sobie książkę własnymi rękami11
 13. Teraz musisz ukryć całą szorstką pracę - zwykły arkusz białego kartonu o wymiarach 23 cm x 20 cm, naklejając na odwrotnej stronie dwustronną taśmę.
 14. książka życzeń własnymi rękami12
 15. Wydrukowano z wyprzedzeniem, napis "Book of wishes" został wycięty, aby zrobić fragment o wymiarach około 10 cm x 15 cm. Wyobrażany puncher dekoruje krawędzie. Przedmiot jest ukryty pod kątem pod koronką i sklejony.
 16. żałuj książki własnymi rękami13żałuj książki własnymi rękami14
 17. Zwykle robione własnymi rękami (we współczesnym świecie nazywa się to scrapbooking), książki z życzeniami uzupełniają obszerne elementy. Weź białe sztuczne kwiaty i połóż je na okładce.
 18. książka życzeń 15życz sobie książkę własnymi rękami16
 19. Uzupełnimy je małymi elementami - różami, liśćmi, koralikami.
 20. życz sobie książkę własnymi rękami17książka życzeń 18
 21. Okładka jest gotowa, teraz bierzemy pozostałe 10 kart z białego kartonu, robimy w nich dziury, przymocowujemy okładkę i strony pierścieniami.
 22. książka życzeń 19
 23. Projekt stron książki życzeń może polegać na dekorowaniu wzorami, tworzeniu rzeźbionych narożników, wypełnianiu ciekawych pytań dla gości oraz faktach dotyczących młodej pary. Cokolwiek wymyślisz - ręcznie wykonana książka życzeń będzie wyjątkowa i wyjątkowa!
 24. książka życzeń

A dla prezentów gotówkowych należy robić to, co młode piękna mała skrzynia .