Samolot Boeing 757 200 jest uważany za najbardziej udany projekt komercyjny amerykańskiej firmy Boeing. Chociaż liner został wyprodukowany w latach 1982-2005, jak dotąd Boeinga tego projektu są bardzo popularne i są wykorzystywane przez znaczną liczbę linii lotniczych, w tym przewoźników CIS.

Boeing 757 200 Charakterystyka

Boeing 757 200 to samolot pasażerski przeznaczony do tras lotniczych na średnich i długich dystansach. Wyposażony w dwa silniki turboodrzutowe zapewnia maksymalny zasięg lotu 7240 kilometrów przy maksymalnym obciążeniu. Maksymalna prędkość statku powietrznego przy maksymalnej przepustowości wynosi 860 km / h. Główne cechy techniczne Boeinga 757 200 zapewniają efektywne zużycie paliwa, wyższy poziom komfortu, niski poziom hałasu.

Ile miejsc w Boeingu 757 200?

Liczba miejsc w kabinie samolotu 201 w wersji dwuklasowej, maksymalna liczba miejsc pasażerskich - 239. Liczba miejsc dla załogi - 2.

Bezpieczeństwo Boeing 757 200

Boeing 757 200 to samolot o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Przez cały okres eksploatacji tego modelu samolotu straty wyniosły 8 jednostek powietrznych. Eksperci twierdzą, że 7 wypadków miało miejsce w wyniku działań terrorystycznych lub tragicznego zbiegu okoliczności. Tylko jeden wypadek w Gironie wiązał się z uszkodzeniem podwozia podczas twardego lądowania w ulewie.

Boeing 757 200: układ wnętrza

Układ Boeinga 757 200 zależy od jego modyfikacji. Układ Boeing 757 200 może zapewnić jedną klasę ekonomiczną i mieć dwa biura: klasy biznesowej i klasy ekonomicznej. W Rosji i krajach WNP zwykle obsługiwane są samoloty z jednym przedziałem.

Boeing 757 200: najlepsze miejsca

Rozważ rozmieszczenie siedzeń w Boeingu 757 200 - dwuletniej liniowej.

Boeing 757 200 - layout salonu2Boeing 757 200 - układ wnętrza

Wybór najlepszych miejsc w kabinie samolotu jest indywidualnym pytaniem. Ci, którzy wolą bezpieczeństwo - wybierają miejsca w ogonie, cierpią na bruzdę i kochają schodzić po drabinie - przed kabiną. Preferując, że są mniej zmartwieni, a kochankowie patrzą w iluminator, wybierają miejsca A i F. Pasażerowie, którzy mają zwyczaj okresowego wstawania podczas lotu i chcą rozciągać nogi, wybierają miejsca w pobliżu przejścia.

Eksperci w zakresie eksploatacji statków powietrznych w świetle ogólnych tendencji opracowują swoje zalecenia dla pasażerów. Oczywiście, miejsca w klasa biznesowa zawsze mają wyższy poziom komfortu niż miejsca w klasa ekonomiczna , ponieważ są one wyposażone w składane oparcia i mają większą przestrzeń między siedzeniami.

Najlepsze miejsca w klasie ekonomicznej tego typu samolotów to A, B, C, D, E, F w 19. rzędzie. W pobliżu tych siedzeń zapewniona jest dodatkowa przestrzeń na stopy, ale pewne niedogodności mogą wynikać z bliskości toalety i położenia składanego stołu w podłokietniku. Wygodne siedzenia w rzędach 26 i 27 z powodu zwiększonej przestrzeni z przodu stojącego fotela mogą być dość wygodne w układaniu. Ograniczenie: w tych rzędach nie wolno siadać Boeing 757 200 najlepszych miejsc pasażerowie z dziećmi ze względu na bliskość wyjść awaryjnych.

Najbardziej niewygodne w samolocie są siedzenia w 25 i 45 rzędzie, ponieważ oparcia siedzeń nie opierają się ze względu na bliskość pomieszczeń technicznych. W pobliżu 25-go rzędu jest toaleta, a 45-ty przylega do kuchni.

Jeśli chcesz zająć najwygodniejsze miejsca w kabinie samolotu, radzimy wcześniej poprosić kasjera o rezerwację konkretnego miejsca lub, z wyprzedzeniem, o rejestrację pasażerów, poprosić o przydzielenie odpowiedniego miejsca dla Ciebie.