Psychoterapia ciała, lub zorientowane na ciało Pozwala to wykorzystywać metody psychoterapeutyczne do wpływania na stan duszy poprzez ciało. Można ją porównać do jogi, ponieważ jest to praktyczna filozofia, która pozwala ci pracować poprzez duchową praktykę i stan fizycznej powłoki osoby.

Psychoterapia ciała - ćwiczenia

Rozważ kilka przykładów ćwiczeń, które pozwolą Ci zdiagnozować i zmienić Twój stan:

  1. Ćwicz "Arch" . Stały, stopy na szerokość barków, palce lekko do wewnątrz, pięści spoczywające na dolnej części pleców. Zegnij kolana tak bardzo, jak to możliwe, nie podnosząc obcasów z podłogi, nie odchylaj się. Proszę uwaga gdzie najsilniejszy stres. Jeśli jesteś zrelaksowany, twoje nogi zaczną drżeć.
  2. Ćwiczenie "Usuwanie zacisku". Zajmij najbardziej niewygodną pozycję: przyciśnij brodę do obojczyka; spoglądaj wstecz, nie obracając ciała; podnieść ramiona. Musisz skupić się na zacisku mięśniowym, aby go zrealizować, a następnie usunąć bez zmiany postawy, używając tylko wysiłku woli.

Te metody terapii pozwalają zapewnić pomoc psychologiczną, relaksację, pokonywanie wewnętrznych przeszkód.

Psychosomatyka i psychoterapia ciała

Psychosomatyka jest nauką, która wyraźnie bada zasadę "wszystkie choroby od nerwów", tj. rozważa, jakie problemy psychiczne powodują określone problemy cielesne. Temat ten jest rozwijany przez wielu psychoterapeutów, na przykład sławną Louise Hay, która zebrała nawet tabele korespondencji między chorobami a problemami psychicznymi.

Istnieje wiele książek, które pozwalają zrozumieć takie problemy. Na przykład "Body psychotherapy. Bodynamic "Berezkina-Orlova VB Zastanawia się, jak zharmonizować jej stan duchowy.