cygańskie bloki własnymi rękami Rodzice, którzy wciąż wierzą, że matematyka jest nudną i nieciekawą nauką, z pewnością nie znają rozwijających się bloków i metod nauczania Gyenes. Ten wyjątkowy rozwój węgierskiego matematyka i nauczyciela zasadniczo zmienia postawy wobec abstrakcyjnych koncepcji matematycznych i uczy dzieci twórczego podejścia do rozwiązania zadanych zadań od wczesnego dzieciństwa. Nie zatrzymując się na ulubionej lekcji - gry, okruchy poznają takie podstawowe pojęcia jak kolor, kształt, rozmiar, uczą się generalizować, porównywać i klasyfikować.

Logiczne bloki Gienesh możesz kupić w sklepie lub zrobić samodzielnie. Proces ten nie zajmuje dużo czasu, ale zapewni Twojemu dziecku niesamowite pole do działań i doskonałą okazję odkryć kreatywność .

Master-klasa "Logiczne bloki Gienesh własnymi rękami"

Aby Twoje dziecko mogło grać i uczyć się w tym samym czasie, będziemy musieli wyprodukować 48 figur geometrycznych, które różnią się:

 • według kształtu (okrągłe, kwadratowe, prostokątne i trójkątne);
 • rozmiar;
 • grubość;
 • kolor (czerwony, żółty, niebieski).

Wymiary i grubość detali zostaną określone później, kiedy wycinamy przedmioty.

Zanim zaczniesz pracę, musisz przygotować wszystko, czego potrzebujesz, a mianowicie:

drewniany pręt lub stare drewniane klocki, wyrzynarki i papier ścierny, farbę wodną określoną powyżej, ołówek, linijkę, kompasy.

Teraz przejdź bezpośrednio do procesu:

 1. Przede wszystkim piły jigowe przecinają nasz pręt na 9 cm plasterki.
 2. klocki gienesha własnymi rękami 1
 3. Następnie za pomocą ołówka, linijki i koła zaznaczymy przekrój po obu stronach, tak aby błąd w piłowaniu był minimalny.
 4. własne bloki gienesha 2gienesh własnymi rękami 3
 5. Teraz czekamy na najbardziej żmudną pracę - wycięcie danych geometrycznych o wskazanych rozmiarach.
 6. klocki gienesha własnymi rękami 4klocki gienesha własnymi rękami 5dłonie Gienesha 6
 7. Kiedy blanki są gotowe, najważniejsze jest, aby nie pomylić ich z grubością. Zasadniczo otrzymaliśmy dwa bloki o przekroju trójkątnym, prostokątnym, kwadratowym i okrągłym, tylko o różnych wymiarach całkowitych. Teraz tnij je tak, aby z każdej z nich wyszły 3 elementy o szerokości 2 i 1 cm.
 8. To najtrudniejsza część naszej klasy mistrzowskiej w produkcji bloków zakończonych Gyenes. Pozostaje zmielić uzyskane liczby i pokryć farbę wodną w celu ochrony zdrowia dzieci. Przy okazji, kolorując figury, nie zapominaj, że te same elementy w zestawie nie powinny być.
 9. własne bloki gienesha 7gienesh własnymi rękami 8

Tutaj, w rzeczywistości, klocki Gienesh są gotowe, a gdy dziecko zapoznaje się z nową zabawką, rodzice mają czas, aby zacząć tworzyć specjalny album i nauczyć się kilku gier.