Mamy cieszą się opieką nad ich ukochanym potomstwem: kąpią się, karmią, ubierają go. Ale pod opieką syna dla matki czasami pojawiają się pytania z powodu pewnych niuansów. Przestrzeganie higieny osobistej chłopców w dzieciństwie jest gwarancją jego męskiego zdrowia w przyszłości. Dlatego ważne jest dbanie o narządy płciowe dziecka od urodzenia.

Higieny chłopców do roku

Wydaje się większości matek, że o wiele łatwiej jest dbać o genitalia chłopców niż o genitalia dziewcząt. W rzeczywistości tak nie jest. Zdecydowana większość przyszłych mężczyzn (około 96%) rodzi się z napletkiem - fałd skórny, który całkowicie pokrywa głowę penisa. Ponadto napletek u niemowląt jest zwężony i nie można całkowicie odsłonić głowy. Jest to całkiem normalne - stulejka fizjologiczna. W ciągu sześciu miesięcy 20% chłopców będzie miało otwarte głowy, ale częściej zdarza się to przez 3 lata.

W fałdzie skóry znajdują się specjalne gruczoły, które wytwarzają smar. Jeśli nie zostanie wypłukany, wówczas zapalenie nerwu wzrokowego lub zapalenie żuchwy zacznie się, gdy drobnoustroje chorobotwórcze pojawią się pod napletkiem. Tak więc higiena noworodków chłopców polega na umyciu główki prącia stopniowo i delikatnie rozciągniętym napisem. Zaleca się to podczas wieczornej kąpieli w wannie lub basenie po zmiękczeniu fałdu skórnego. Mama musi delikatnie lekko pociągnąć skórę w dół i opłukać głowę. Dzięki temu napletek zyska elastyczność i nie będzie w nim gromadzić się szkodliwych bakterii. Takie procedury są przeprowadzane w sposób ciągły, i ostatecznie chłopiec będzie musiał wykonać je samodzielnie.

Higiena genitaliów chłopców: możliwe problemy

Jeśli obawiasz się o bliskość główki prącia syna, skontaktuj się z chirurgiem dziecięcym. Najprawdopodobniej lekarz zaleci, aby nic nie robić. higieny chłopców do roku przed otwarciem głowy. Wystarczająco, aby przestrzegać zwykłej higieny seksualnej chłopców. Jeśli tak się nie stanie, wskazana jest interwencja chirurgiczna, ale nie wcześniej niż trzy lata. Ale w przypadku, gdy oddawanie moczu jest przerwane, to znaczy, mocz gromadzi się i wychodzi w niewielkim strumieniu, a dziecko płacze i płacze, kąpiąc się w kąpieli z wywaru z rumianku lub roztworem nadmanganianu potasu i smarowanie napletka olejem wazelinowym będzie przepisywane. W przypadku braku poprawy, pokazana jest operacja.

Również dla higieny intymnej chłopców ważne jest noszenie odpowiedniej bielizny. Powinna być wykonana z "oddychającego" materiału bawełnianego, dopasowanego do wieku dziecka, nie naciskającego i nie pozostawiającego czerwonych pasów na ciele. Rodzice powinni przestrzegać codziennej wymiany ubrań najbliżej ciała.