Jednym z najlepszych sposobów na kaszel jest roztwór Lazolvan do inhalacji. Może być bezpiecznie stosowany nawet w leczeniu dzieci i osób starszych! Do inhalacji odpowiednie jest każde nowoczesne urządzenie, z wyjątkiem tych, których działanie opiera się na wytwarzaniu pary.

Jak stosować Lazolvan do inhalacji?

Głównym aktywnym składnikiem leku Lasolvan jest chlorowodorek ambroksolu. Ta substancja ma złożony efekt:

 • przyspiesza oczyszczanie górnych i dolnych dróg oddechowych;
 • rozcieńcza plwocinę;
 • oddziela rzęski nabłonka, ułatwiając usunięcie śluzu z oskrzeli i płuc;
 • łagodzi kaszel;
 • wzmacnia działanie środków przeciwdrobnoustrojowych.

Istnieje kilka form leków - w postaci tabletek, w postaci syropu i roztworu. Ten ostatni może być rozcieńczony w herbacie lub soku, biorąc do środka lub używany do inhalacji. Dzisiaj lekarze nazywają tę metodę stosowania najbardziej skuteczną. Omówmy bardziej szczegółowo zasady wdychanie :

 1. Zanim rozpoczniesz inhalację z Lasolvanem, upewnij się, że nie jesteś głodny i nie chcesz pić. Najbliższy posiłek po zabiegu można spożyć nie wcześniej niż za 40-60 minut.
 2. Upewnij się, że nie masz żadnych ograniczeń w stosowaniu sodu - lek zawiera dość wysoką dawkę tego pierwiastka śladowego. Jeśli cierpisz na alergie, sprawdź wrażliwość na ambroksol. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skurczów oskrzeli, należy wydać pierwszą inhalację pod nadzorem lekarza.
 3. Roztwór do inhalacji z Lazolvanom rozcieńcza się w stosunku jeden do jednego roztworem soli fizjologicznej. Może to być woda destylowana, chlorowodorek sodu lub inna niealkaliczna ciecz obojętna.
 4. Zaleca się ogrzanie leku do temperatury ciała, ale nie wyższej.
 5. Podczas inhalacji oddychaj miarowo, niezbyt głęboko, aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się płynu w oskrzelach.
 6. Nie należy stosować leku Lasolvan z lekami przeciwkaszdowymi. Jeśli przepisano Ci antybiotyki, możesz nieco zmniejszyć dawkę - Lasolvan nasila działanie tych leków.
 7. Nie zaleca się stosowania tego narzędzia w leczeniu pacjentów z niewydolnością nerek i wątroby, a także w okresie ciąży i laktacji.
 8. Po dowiedzeniu się, ile leku Lasolvan jest przeznaczone do inhalacji, wielu pacjentów odmawia jego zakupu. Tymczasem jedna butelka leku wystarczy do leczenia 3-4 osób. Lek jest pięknie przechowywany.

Dawkowanie Lasolvana do inhalacji

Dawkowanie podczas inhalacji przez Lasolvanom przez nibuiser nie różni się od ilości leku po rozpyleniu. Dla dorosłych maksymalna dzienna dawka to 8 ml leków, dla dzieci - 4. Dla wygody dawkowania przyjmuje się, że 1 mg leku odpowiada 25 kroplom.

Normalny przebieg leczenia u dorosłego pacjenta polega na podawaniu 2 inhalacji dziennie z 2 ml każdego leku. Jeśli po 4-5 dniach nie poczujesz się lepiej, powinieneś skonsultować się z lekarzem - jest bardzo prawdopodobne, jak używać lasolvan do inhalacji że wystąpiły komplikacje i konieczne jest uzupełnienie leczenia innymi lekami.

Inhalacje są również podawane dzieciom rano i wieczorem każdego dnia, ale dzieci w wieku do 6 lat powinny zmniejszać dawkę o połowę. Bardzo skuteczny w suchym kaszlu u dzieci z wdychaniem Berodual i lazolvanom. Przy takim zabiegu ważne jest przestrzeganie zamówienia. Najpierw wykonuje się inhalację za pomocą 8 kropli Berodual rozcieńczonych w 2 ml soli fizjologicznej, a po 15 minutach procedurę powtarza się za pomocą Lasolvan. Lek ten w ilości 2 ml należy rozcieńczyć solą fizjologiczną w stosunku jeden do jednego. Lekarze zwykle przepisują to rano jako kompleksową inhalację. Wieczorem wystarczy użyć jednego Lasolvana.