Rowery balansowe (rowery typu "run-bike", cyclo-balans) zyskały popularność na całym świecie, więc nowi rodzice chętnie kupują taki transport dla swoich dzieci. Istnieje ogromna liczba marek i modeli biegaczy, wśród których trudno jest wybrać odpowiednią opcję. Przed nabyciem ważne jest, aby zapoznać się ze wszystkimi cechami produktu i upewnić się o jego jakości.

Dlaczego potrzebujemy ucieczki?

Ran-bike to standardowy dwukołowy rower pozbawiony pedałów. Poruszanie się po nim jest bardzo proste: przyspieszyć, dotknąć stóp na powierzchni, a następnie podnieść nogi i po prostu iść. Runovel dla dzieci to nie tylko transport, ale zabawa. Dzieci lubią utrzymywać równowagę, wyczuwają szybkość i układają ze sobą wyścig.

Begovel - szkoda czy korzyść?

Niektórzy rodzice sceptycznie odnoszą się do rowerów z balansem, wolą Rowery trójkołowe . Pediatrzy są bardziej lojalni wobec takich pojazdów. W opinii specjalistów ucieczka dla dzieci od 2 lat jest przydatnym urządzeniem zapewniającym prawidłowy rozwój fizyczny. Ran-bike pomaga wzmocnić wszystkie grupy mięśniowe w ciele dziecka i uczy utrzymywać równowagę. Inne powody, dla których warto kupować bzdury dla dzieci w wieku od 2 lat lub starsze:

 • bezpieczeństwo, balans-rower łatwo zatrzymuje się stopami;
 • przygotowanie do następnego jazda na rowerze ;
 • Możliwość natychmiastowego zaszczepiania zasad bezpieczeństwa dzieci na drodze i podczas uprawiania sportu.

Rodzaje uciekinierów

Istnieje wiele form i typów wyważarek rowerowych, w tym modele przekształcania 2-3 do 1. Najbardziej udane są klasyczne wybiegi dla dzieci od 2 lat, wyglądające jak dwukołowy rower bez pedałów. Większość producentów wyposaża takie pojazdy w wygodne regulowane siedzenie. Możesz regularnie zmieniać jego poziom, dostosowując się do rosnącego dziecka.

Motocykl do biegania dla dzieci od 2 lat

Masywne i przeważnie plastikowe konstrukcje z dużymi kołami przyciągają niskie koszty i maksymalną stabilność. Ran-bike w postaci motocykla to bardzo łatwy wybieg dla dzieci od 2 lat, jest natychmiast opanowany przez malucha. Dzięki szerokim kołom o dobrej przyczepności transport nie pozwoli dziecku spaść i zostać rannym. Odpowiedni dla dzieci poniżej 2 lat lub młodszych. Często jest on nabywany przez jednorocznych, aby nauczyć równowagi i równowagi.

Беговел мотоцикл для детей от 2 лет

Scooter-runovel dla dzieci od 2 lat

Opisany rower-rana znajduje się w grupie transformatorów. W przypadku kilku prostych czynności (rozkładanie, usuwanie lub przesuwanie siodełka) jest on modyfikowany skuter . Niektóre łyżki do biegania dla dzieci od 2 do 3 lat są dodatkowo wyposażone w pedały i hamulce (osobno). W razie potrzeby można je przymocować do dolnej części ramy, aby uzyskać pełny rower dwukołowy.

Jak wybrać dziecko biegające przez 2 lata?

Ważnymi cechami oceny rowerów równowagowych są:

 • materiał ciała;
 • producent;
 • jakość wykonania;
 • waga;
 • koszt.

Najlepsze runovels dla dzieci w wieku 2-2,5 lat wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na złamania, deformacje i inne teoretyczne uszkodzenia integralności. Siodełko w dobrych szeregach jest z konieczności regulowane na wysokość, aby dziecko było wygodne, a on swobodnie dostaje proste stopy na ziemię. Ważne jest, aby badać takie drobiazgi jak grypa (miękkie podkładki na kierownicy), gęstość opon i ogólną wagę konstrukcji.

Drewniany Begovel

drewniany beegel

W Europie i Stanach Zjednoczonych w sposób przyjazny dla środowiska zabawki wykonane z naturalnych materiałów. Są to rowery do ćwiczeń z drewna, ale nie są to najlepsze zjazdy dla dzieci od 2 lat. Są kruche i charakteryzują się słabą amortyzacją. Na leśnej ścieżce, w bloku lub nierównej drodze z dziurami, taki rower raniłby się ogromnie, wywołując dyskomfort i ból u dziecka. Dla dzieci od 2 lat zaleca się kupowanie skosów drewnianych, jeśli miękisz będzie jeździł wyłącznie na płaskim asfalcie. W przeciwnym razie potrwa to nie dłużej niż jeden sezon.

Plastikowe Begovel

plastikowy beegel

Ten wariant pojazdu jest zalecany tylko dla najmniejszych jeźdźców, którzy prawie nie wiedzą, jak chodzić. Plastikowy bieg dla dzieci od 2 lat to nieudany wybór. Rosnące dziecko z rozwiniętą koordynacją ruchów spróbuje przetaktować cyklo-saldo, z powodu którego rana-rower może się zepsuć. To zbyt lekka droga dla dzieci w wieku 2-3 lat, plastikowe koła szybko się zużywają i zużywają, zwłaszcza na asfaltowej nawierzchni. Takie motocykle z obciążeniem podlegają uszkodzeniom mechanicznym, ciało jest pęknięte przy najmniejszym drżeniu.

Metal Begovel

Металлический беговел

Optymalny rodzaj rowerów wyścigowych jest w formie rower bez systemu pedałów . Metalowe dwukołowe lub trójkołowe runovel dla dzieci od 2 lat z mechanicznie regulowaną wysokością siedziska będzie służyć dziecku przez kilka sezonów, dostosowując się do jego wzrostu. Zbrojeniowe ramy rowerowe tego typu wykonane są w 100% z aluminium. Zapewnia to niewielki ciężar transportu (około 3 kg) wraz z jego wytrzymałością. Często metalowa ucieczka dla dzieci od 2 lat jest wyposażona w amortyzatory, które łagodzą uderzenia na wyboistej drodze. Niektóre modele są nawet wyposażone w hamulec ręczny.

Ocena biegaczy dla dzieci od 2 lat

Wszędzie można kupić taniego rant-bike od mało znanego producenta, ale w przyszłości pojawią się problemy z naprawą lub wymianą towaru, zakup części składowych. Dalekowzroczni rodzice uczą się z wyprzedzeniem oceny biegaczy dla dzieci od 2 do 3 lat, aby wybrać najbardziej jakościową i długotrwałą cykloanalitę. Polecane marki transportowe:

 • Strider;
 • Puky;
 • Kettler;
 • Runbike;
 • Kokua;
 • Mars;
 • Kostka;
 • Hudora;
 • Mikro;
 • BMW.

Begove - wymiary

Ważne jest, aby podnieść dziecięcy rower z raną, idealnie dopasowany do wzrostu i budowy ciała. W wyspecjalizowanych sklepach jest nawet instrukcja, jak wybrać dziecko przez 2-3 lata:

 1. Zmierz długość nogawki miękiszu wzdłuż wewnętrznego pionowego szwu (od pachwinowego do stopy) w pozycji stojącej.
 2. Porównaj liczbę uzyskaną z wysokością siodła. Jeśli jest regulowany, bierze się pod uwagę minimalną wartość.
 3. Gdy długość nogi dziecka jest większa niż wysokość siedziska o 1-5 cm, można kupić rower treningowy. W przeciwnym razie musisz znaleźć niższy model.

Dodatkowym wskaźnikiem wymaganym przy zakupie pojazdu jest nośność. Begovel dla dzieci w wieku 1,5-2 lat musi wytrzymać ciężar przekraczający aktualną masę ciała. Dziecko rośnie szybko, a mocny i równomierny rower biegowy będzie trwał kilka lat, zwłaszcza jeśli wysokość siedziska i kolumna kierownicy mogą być dowolnie regulowane na wysokość.

Wskazane jest, aby zapytać, jak bardzo waży ucieczka. Jeśli miękisz zmęczy się jazdą na łyżwach lub się zmęczy, przewieź transport w ręce rodziców. Chodzenie z ciężką konstrukcją jest uciążliwe, więc lepiej kupić łatwą cykloanalitę. Rowery startowe o wadze do 3 kg mogą jeździć i samodzielnie, przechodzić przez jezdnię lub pokonywać różne przeszkody (krawężniki, kępy).

Jak nauczyć dziecko jazdy na wybiegu?

Okruchy nie od razu zaprzyjaźniają się z nowym transportem, będzie on potrzebował wsparcia swoich rodziców. Pomóc w opanowaniu biegu dla dwuletniego dziecka można wykonać w kilku prostych krokach:

 1. Chodzić z rowerem równowagi między nogami. Odbywa się to głównie w domu, dzięki czemu dziecko jest przyzwyczajone do transportu, podniósł wygodną przyczepność dla siebie. Na tym etapie należy ostrożnie wyregulować wysokość siodełka i stelaża kierowniczego, aby uzyskać wzrost okruchów.
 2. Siedząc na runovel, palcowania. Dziecko jeszcze nie przyspiesza, tylko opanował mechanikę ruchu roweru-rany, zaczyna odczuwać jego zwrotność i manewrowość.
 3. Ustaw prędkość i wyważenie. Kiedy miękisz już wie, jak przyciskać nogi po rozproszeniu i utrzymać równowagę, jego rodzice muszą jedynie monitorować jego bezpieczeństwo. Niektóre dzieci wykonują nawet sztuczki - ostre zakręty, zębatka na tylnym kole ("koń"), rzucanie stopami na kierownicę i inne.