Po ciężkim dniu pracy kąpiel wirowa będzie idealnym rozwiązaniem, aby złagodzić stres fizyczny i psychiczny. Istnieje kilka opcji, dlatego ważne jest, aby znać specyfikę wyboru i korzystania z takich kąpieli.

Plusy i minusy łazienki z hydromasażem

Przed zakupem drogiego sprzętu lub technologii zaleca się przeanalizowanie istniejących zalet i wad. Dzięki temu możliwe będzie określenie, czy potrzebujesz w łazience hydromasażu, czy możesz go zaoszczędzić. Istniejące zalety:

 1. Promuje zdrowe ciało, poprawia krążenie krwi i odmawia tonik i relaksujący efekt. Z kosmetycznego punktu widzenia zalety są oczywiste, ponieważ wir jest eliminowany cellulit .
 2. Niektóre modele są wielofunkcyjne, łącząc hydro- i aeromassage, chromoterapię i tak dalej.

Kąpiel z hydromasażem ma również wady:

 1. Jeśli porównać ze zwykłymi kąpielami dla dodatkowej funkcji "hydromasażu", trzeba zapłacić więcej.
 2. Aby obsługiwać sprzęt, konieczne jest podłączenie do sieci elektrycznej, co oznacza dodatkowe wydatki na energię elektryczną.
 3. Dla wielu istotną wadą są cechy instalacji i konieczność regularnego przepłukiwania rur.

Jak korzystać z wanny z hydromasażem?

Wszystkim modelom towarzyszą własne instrukcje opisujące, jak prawidłowo korzystać z łazienki. Istnieje szereg ogólnych zaleceń, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Chociaż kąpiel w masażu i relaksuje, sesje masażu wodnego nie powinny być zbyt długie. Powinieneś zacząć od krótkich procedur przez 10-15 minut. stopniowo zwiększając czas do 30 minut.
 2. Nie zaleca się zbierania zbyt gorącej wody, więc idealne wskaźniki to 36-39 ° C. Do kąpieli tonizującej lepiej jest używać zimnej wody o temperaturze do 30 ° C.
 3. Jeśli podczas kąpieli z hydromasażem występują nieprzyjemne wrażenia, należy przerwać sesję. Dla własnego bezpieczeństwa zaleca się wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem.

Najlepsza kąpiel z hydromasażem

Sklepy oferują szeroką gamę modeli, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać, aby zakup nie zawiódł w przyszłości:

 1. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę wielkość sprzętu, ponieważ ważne jest nie tylko umieszczenie instalacji, ale także możliwość dostarczenia jej na miejsce, ponieważ wanny z hydromasażem są dostarczane razem ze wszystkimi rurkami i dyszami.
 2. Najbardziej popularne są akrylowe wanny z hydromasażem, które nie są tak hałaśliwe, jak stalowe, a nie tak ciężkie jak żeliwne. Dzięki plastyczności materiału możliwe jest tworzenie oryginalnych kształtów.
 3. Oprócz hydromasażu dodatkowe funkcje mogą być również używane w łazience, na przykład w aeromacie. Istnieją modele, które wykorzystują wirujące strumienie, które tworzą wiry. Stosowany w wannach i dyszach świetlnych do oryginalnych efektów kolorystycznych. Użyteczne dodatki obejmują zagłówek, boczne szyny, jonizację, dezynfekcję, automatyczne czyszczenie, sterowanie głosowe i tak dalej.

Narożna wanna z hydromasażem

Jeśli powierzchnia łazienki jest mała, nie ma powodu, aby odmawiać instalacji wanny, ponieważ można zaoszczędzić miejsce za pomocą narożnych kąpieli. Tradycyjnie są one wykonywane w postaci wentylatora otwartego pod kątem 90 °. Ponadto można znaleźć kąpiel akrylową z hydromasażem w formie płatka lub w formie odciętej kropli. Może być zainstalowany w dowolnym rogu pokoju, ponieważ producenci duplikują modele w dwóch wersjach, czyli wykonując kąpiel lewą i prawą.

угловая ванная с гидромассажем

Okrągła wanna z hydromasażem

Jeśli pozwala na to łazienka, możesz zainstalować okrągłą wannę. W większości przypadków modele wykonane są z akrylu, ponieważ jest to bardzo wygodny materiał niezbędny do uzyskania pożądanego kształtu. Jeśli zainteresowany kabina łazienkowa z hydromasażem , należy wziąć pod uwagę, że w niektórych wariantach objętość misy jest mała i nie będzie możliwe zajęcie w niej pozycji poziomej. Średnica kąpieli komfortowych może wahać się w granicach 150-200 cm, warto podkreślić, że istnieją okrągłe warianty wnękowe i podłogowe.

круглая ванная с гидромассажем

Podwójna wanna z hydromasażem

W nowoczesnych wnętrzach często można zobaczyć duże wanny, w których mogą zmieścić się dwie osoby. To idealne rozwiązanie dla miłośników romansu. Duża wanna z hydromasażem może mieć kształt prostokąta i kształt. Ze względu na duże wymiary producenci mogą instalować wiele dodatkowych funkcji w takich urządzeniach. W większości przypadków istnieje kilka programów do hydromasażu i jet, które rozluźniają mięśnie. Można zainstalować wannę z hydromasażem z bocznym wodospadem.

двухместная ванная с гидромассажем

Opieka nad wanną z hydromasażem

Aby długo cieszyć się hydromasażem, trzeba regularnie czyścić. Istnieje wiele wskazówek, jak dbać o łazienkę z hydromasażem:

 1. Aby kąpiel akrylowa zabłysnęła, użyj miękkiej gąbki i specjalnych środków do jej czyszczenia, w której nie powinno być żadnych cząstek ściernych, amoniaku, acetonu i innych rozpuszczalników.
 2. W celu dezynfekcji napełnij wannę wodą o temperaturze 20 ° C, tak aby jej poziom znajdował się nad dyszami. Dodaj 1,5 litra 5% roztworu chloru lub specjalnego środka dezynfekującego. Włącz jacuzzi przez 10 minut. Następnie wyłącz je, spuść wodę i uzupełnij kąpiel. Włącz hydromasaż na kilka sekund, aby usunąć resztki produktu, spuść wodę i spłucz powierzchnię prysznica. Przeprowadzić procedurę raz w miesiącu.
 3. Aby oczyścić dysze ze złogów kamienia wodnego, napełnij wannę wodą, tak jak w poprzedniej metodzie i dodaj 1,5 litra 10% roztworu kwasu cytrynowego lub octu. Włącz na kilka sekund, aby wszystko wymieszać i pozostaw na 12 godzin. Koniec tej procedury jest identyczny z opisaną powyżej opcją czyszczenia. Przeprowadzaj go raz w roku.