Lekarz - pacjent:

- Musisz natychmiast schudnąć, siedzieć na ścisłej diecie: jedz tylko chude mięso, porzuć słodkie, pieczywo, nie pij alkoholu, papierosy, kawę, zminimalizuj kontakty seksualne ... Tak, i co najważniejsze - ciesz się życiem, kochanie Mój!


W rzeczywistości wszystko nie jest takie straszne, jeśli wybrałeś dietę bananową do odchudzania, która różni się od większości diet prostotą i wydajnością.

Dieta bananowa stała się kolejnym osiągnięciem japońskich dietetyków. Wszyscy słyszeliśmy o pomysłowości Japończyków w dziedzinie technologii, wymyślili różnego rodzaju roboty, wspaniałe samochody i wiele więcej. To jest kwestia diety, wzięli dość poważnie, wymyślając dietę, która pozwoli w bardzo krótkim czasie osiągnąć doskonałe wyniki!

Jakiego rodzaju banany potrzebujesz jeść podczas diety?

Najważniejszym produktem diety bananowej jest oczywiście banan. Istnieje kilka różnic między bananami, ponieważ nie wszystkie banany mają te same właściwości.

W pełni dojrzały, słodki banan nie jest odpowiednim pokarmem dla diety. Przeciwnie - zawartość cukru i skrobi w dojrzałym bananie jest bardzo wysoka i praktycznie nie ma białek. Ale niedojrzałe banany z odrobiną zielonej skóry najbardziej to! Ponieważ niedojrzałe banany zawierają dużo gęstych ziaren skrobi o dużej długości łańcucha cząsteczkowego. Ten rodzaj skrobi jest praktycznie niedostępny dla ludzkiego ciała i przechodzi przez przewód pokarmowy podczas transportu. Dlatego dieta bananowa pozwala ci pozostać w pełni przez długi czas, zużywając przy tym minimalną ilość kalorii.

Czym są diety bananowe?

Istnieje kilka rodzajów diet bananowych, z których każda jest wyjątkowa na swój sposób. Ale wszystkie są bardzo proste i nie wymagają specjalnie przygotowanych produktów lub specjalnych wydatków.

Wybierając jedną z proponowanych diet bananowych poniżej, możesz stracić zbędne kilogramy i schudnąć z zazdrości innym, bez zmiany zwykłego rytmu życia. Nie ma nic trudnego do zastąpienia śniadania jednym bananem lub w pracy, podczas lunchu, jedz banan zebrany z domu lub kupić w najbliższym supermarkecie, i uzyskać odpowiednią ilość mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W końcu jeden dojrzały banan zawiera połowę dziennej dawki witaminy B6, 20% dziennej dawki witaminy C i 13% dziennej dawki potasu.

Banan - dieta mleczna. Ta dieta jest uważana za najtrudniejszą, ponieważ surowo ogranicza ilość spożywanego jedzenia. Przez trzy dni będziesz musiał zjeść banana na śniadanie, lunch i kolację i wypić szklankę odtłuszczonego mleka.

Banana - dieta twarogowa opiera się na przemianach "bananów" i "serów twarogowych". Ta dieta jest przeznaczona na cztery dni i wymaga użycia innych owoców.

Schemat diety z serem bananowym:

pierwszy i trzeci dzień to "twaróg":

120 г творога + 1 грейпфрут; śniadanie - 120 g twarożku + 1 grejpfruta;

Бананово молочная диета

120 г творога + кусочек дыни; obiad - 120 g twarożku + plasterek melona;

120 г творога + 1 грейпфрут. obiad - 120 g twarożku + 1 grejpfruta.

drugi i czwarty dzień - "banan":

1банан + 1 стакан обезжиренного молока; śniadanie - 1 banan + 1 szklanka niskotłuszczowego mleka;

1 банан + 1 отваренное яйцо; obiad - 1 banan + 1 jajko na twardo;

200 г отваренного нежирного мяса + 2 банана. obiad - 200 gram gotowanego niskotłuszczowego mięsa + 2 banany.

Poranna dieta bananowa. Nie zmieniaj zwykłej diety, po prostu zjedz banana, a potem wszystko z przyzwyczajenia! Stosując się do tej diety nie zaleca się spożywania obiadów po 20 godzinach. W zaledwie 7 dni od takiej diety bananowej można stracić od 2 do 4 kg.

Sztywna dieta bananowa. Najprostsza dieta, której istotą jest użycie niektórych bananów, w ilości nie większej niż 1,5 kg na dzień. Możesz jeść o każdej porze dnia, kiedy poczujesz głód!

Osoby z wątrobą, chorobą dróg żółciowych i nadciśnieniem powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety na bananie.