Pogorszenie sytuacji ekologicznej, częste stresy, nieprzestrzeganie zdrowego odżywiania i zaniedbanie reżimu dnia - wszystko to na ciele ma wyjątkowo negatywny wpływ. Czynniki te prowadzą do osłabienia układu odpornościowego, przed którym rozwija się alergia . Bardzo trudno jest zwalczyć ten problem (można było nawet powiedzieć wcześniej, że jest to niemożliwe). Nowoczesna terapia ASIT to nowe słowo w medycynie. W tej chwili jest to pierwsza naprawdę skuteczna technika w walce z reakcjami alergicznymi.

Funkcje ASIT-terapii

Ta metoda jest prawdziwą sensacją. Przy pomocy immunoterapii specyficznej dla alergenu nie można po prostu pozbyć się głównych objawów choroby. ASIT-terapia pomaga zmienić reakcję organizmu na bodziec, całkowicie odciążając pacjenta od alergii.

Oczywiście dla wszystkich pacjentów ASYT-terapia nie jest odpowiednia. Jest to pokazane tylko w tych przypadkach, gdy kontakt z alergenem nie może być zatrzymany - z alergiami na kurz lub ukąszenia owadów.

Obróbkę przeprowadza się według standardowego schematu składającego się z faz inicjujących i wspomagających. W zależności od stanu pacjenta leczenie może trwać od trzech do sześciu miesięcy.

Schemat ASIT-terapia obejmuje wprowadzenie leków-alergenów. Rozpocznij leczenie małymi dawkami, które stopniowo rosną. Pomaga to zmniejszyć wrażliwość organizmu na alergen i stopniowo uzależnia. Oznacza to, że po ukończeniu kursu osoba może swobodnie kontaktować się z alergenem bez przyjmowania leki przeciwhistaminowe .

Aby wybrać odpowiedni alergen, wymagana jest specjalna diagnostyka. Następnie specjalista może również zdecydować o czasie trwania kuracji. Wszystkie zastrzyki stosowane zgodnie ze schematem ASIT-terapia oparte są na ekstraktach z wody i soli. Obecne w nich alergeny są modyfikowane i mają zwiększoną immunogenność.

Zalety i wady ASIT-terapii

Program iniekcji terapii Asit

Zalety metody ASIT są oczywiste:

  1. Pacjenci całkowicie pozbywają się alergii. Okres leczenia trwa bardzo długo.
  2. ASIT eliminuje potrzebę przyjmowania leków.
  3. Ponadto ASIT-terapia ma minimalne skutki uboczne.

Jedną z głównych wad leczenia jest konieczność pozostawania pod nadzorem lekarza przez co najmniej godzinę po wstrzyknięciu. Specjalista musi stale monitorować stan pacjenta. Wszystkie odczucia należy natychmiast przekazać lekarzowi.