Włoscy projektanci dali nam tak niesamowity wynalazek jak krzesło na worek, który można uszyć własnymi rękami w ciągu kilku godzin. Ten praktyczny i bardzo wygodny mebel należy do tak zwanych mebli bezramowych, których głównymi elementami są tkanina i wypełniacz. Głównym zadaniem stojącym przed gospodynią, która zdecydowała się własnoręcznie uszyć miękką torbę z fasolą, jest dobrze wykonany wzór i odpowiednio dobrana objętość produktu.

Podsumowując, układ gotowej torby-torby wygląda następująco:

jak uszyć worek fasoli 1

Masz pomysł? Wtedy ta klasa mistrzowska jest dla Ciebie!

Będziemy potrzebować:

 • tkanina dekoracyjna na pokrycie zewnętrzne (2,5 x 1,4 m);
 • trwały materiał na wewnętrzną osłonę (2,5x1,4 m);
 • polistyren (granulat z tworzywa piankowego) - 350 litrów;
 • sintepukh;
 • silne wątki.
 1. Uszyjemy nasze krzesło według wzoru:
 2. jak uszyć worek worka2
 3. Przenieś zdjęcie na papier. Dno krzesła powinno być szyte z pojedynczych kawałków materiału, aby zminimalizować straty. Na kawałku tkaniny wycięte wzory należy umieścić w następującej kolejności:
 4. jak uszyć worek fasoli3
 5. Teraz możesz zacząć zszywać przygotowane części. Po pierwsze, kliny powinny być przyszyte, łącząc je z twarzą do wewnątrz i przeszyciami po jednej stronie. Nie zapomnij o wysokości centymetra! Następnie zaklinuj kliny od przodu.
 6. Z jednej strony uszyć czterdziestocentymetrowy zamek błyskawiczny, który trzeba wypełnić torebką z fasoli z polistyrenu. Na wierzchu produktu (detal z sześcioma fasetkami) szyjemy rzepy. Nie pozwoli to na deformację produktu wewnątrz.
 7. jak uszyć worek bag4
 8. Teraz wypełnij wewnętrzną pokrywę do torby-siedzenia za pomocą spienionego polistyrenu. Jest to wygodniejsze przy pomocy lejka papierowego. Pozostaje przymocować i mocno przymocować zamek błyskawiczny. Pamiętaj o przetestowaniu fotela, aby w razie potrzeby zwiększyć lub zmniejszyć ilość wypełniacza.
 9. jak uszyć torbę5
 10. Szyjemy zewnętrzną osłonę w ten sam sposób, ale zamek powinien być na metrze wysoki.
 11. jak uszyć worek na torebkę6
 12. Teraz łączymy oba futerały za pomocą wewnętrznej rzepy i suwaka na zewnętrznym guziku.
jak uszyć torbę7

Nie należy ograniczać się do konkretnej formy takiego krzesła. Może być nie tylko w kształcie gruszki, ale także okrągłej, owalnej, w kształcie banana lub serca. Na przykład taka oryginalna i delikatna piłka może ozdobić Twoje mieszkanie lub stać się żywiołem projekt pokoju dziecięcego jeśli użyjesz proponowanego wzoru:

jak uszyć worek torby8jak uszyć torbę na torebkę
Pomocne wskazówki

Te krzesła są bardzo lekkie ze względu na brak sztywnej ramy i nieważkiego wypełniacza. Jednak należy być z nim bardzo ostrożnym. Po zakończeniu szycia należy odkurzyć losowo rozproszone granulki. Obecność takich małych przedmiotów w domu jest bardzo niebezpieczna, szczególnie dla małych dzieci.

Niż zwykle wypełniają torbę? Styropian i sintepukhom. Syntezator jest używany jako wypełniacz z dwóch powodów. Po pierwsze, granulki polistyrenu odkształcają się w czasie, kurczą się, a sintepukh umożliwia krześle powrót do objętości. Po drugie, ruch granulek polistyrenu w przypadku może tworzyć charakterystyczne dźwięki, a sintepukh je minimalizuje. Wypełniacz w produkcie nie powinien przekraczać 70%. W przeciwnym razie najtrwalsze nici, a nawet tkanina nie wytrzymają obciążenia.

Odnośnie tkaniny dekoracyjnej, którą zamierzasz użyć do zszycia zewnętrznej powłoki, należy dokonać wyboru na korzyść materiałów o właściwościach odpychających brud, które są dobrze oczyszczone i zmywane. Jeśli materiał nie jest przepuszczalny, to na górze torby należy wykonać otwory na powietrze (odpowiednie oczka). Ale wewnętrzna obudowa jest warta szycia z wytrzymałych materiałów syntetycznych, ponieważ to on przejmie cały ładunek po tym, jak usiądziesz na krześle.

Również bardzo łatwe do szycia i piękne. ozdobne pufy że możesz udekorować wnętrze salonu lub sypialni.