Miłośnicy roślin domowych, które nie ograniczają się do podlewania i wycieranie liści roślin, zawsze chcą wziąć oryginał i kształtować swoje "zwierzaki" tak piękne i niepowtarzalne, jak to tylko możliwe. Aby Twój pojemnik na kwiaty wyglądał jak zwykły plastikowy lub gliniany pojemnik, umieść go w oryginalnej doniczce. Dla tych, którzy nie mają dużej wiedzy w branży kwiatowej: doniczki to te same doniczki, tylko bez otworów do odprowadzania nadmiaru wody, które spełniają wyłącznie funkcję dekoracyjną.

Dekoracyjne doniczki oczywiście można kupić w sklepie, ale trudność polega na tym, że pasuje ona do Twojego wnętrza i łączy się z konkretną rośliną. Aby przezwyciężyć tę sytuację, przy niewielkich umiejętnościach projektowych, zawsze możesz zrobić niezwykły garnek własnymi rękami.

Pomysły na robienie garnków

Dekoracyjne doniczki to nie tylko sposób wyrażania siebie i realizacji swoich pomysłów, ale także dodatek i dekoracja wnętrza. Istnieje nieskończona ilość pomysłów na samodzielne wytwarzanie garnków. Niektóre z nich są wymienione poniżej.

Kup każdą glinianą doniczkę lub zrzuć z drzewa lub pudełka ze sklejki o pożądanym kształcie (rozważ rozmiar oryginalnej doniczki, aby można ją było łatwo włożyć do przyszłych doniczek). W razie potrzeby pomaluj dowolną farbą, aby stworzyć podstawowe tło. Następnie ułóż je tak, jak chcesz. Możesz po prostu pomalować je obrazkami i skleić ze zdjęciami, możesz zawiązać doniczkę kolorowymi wstążkami z kokardkami, przykleić ją ceramicznymi mozaikami, ozdobnymi kamieniami, koralikami, kwiatami wykonanymi z papierowych lub tkaninowych łatek. Możesz ją wcześniej wyciągnąć na podstawie rozmiaru dzianinowego lub szydełkowanego artykułu, a na koniec możesz nawet na nim nosić wzorzyste skarpetki wełniane w wielu kolorach.

Weź interesującą pustą plastikową figurkę zwierzęcia - dinozaura, słonia, żabę, itp. Odetnij dokładnie górę figury w poziomie, nie psując estetycznego wyglądu, i umieść garnek z rośliną w środku.

Używaj przezroczystych pojemników, takich jak wazony o kształcie kulistym lub prostopadłościanu, małe akwaria i szklanki. Opuść wazon do wybranego pojemnika i wypełnij wolną przestrzeń warstwami kolorowego piasku, kamieni i dekoracyjnych fragmentów szkła.

Tkane doniczki

Jedną z najczęstszych metod robienia garnków jest technika makrama. Ta metoda służy do zawieszania donic na ścianie, suficie lub łuku. Dla tych, którzy lubią makramy, schemat tkania doniczek nie powinien wydawać się skomplikowany.

Tak więc przygotuj grubą nitkę lub sznur, którego długość wynosi 24 metry, plastikowy, metalowy lub drewniany pierścień (musisz jak zrobić garnki powiesić garnki), a także nożyczki. Podzielić przewód na sześć kawałków o długości czterech metrów i przymocować do pierścienia. Następnie podziel je na trzy równe części. Następnie każda część powinna być opleciona kwadratowymi węzłami, a tym samym skręcić dwa zewnętrzne kable wokół dwóch wewnętrznych. Aby to zrobić, umieść pierwszy sznur na wierzchu dwóch zewnętrznych, a czwarty pociągnij wewnętrzne sznury, zaciskając węzeł. Kiedy pierwsza połowa długości jest tkana, przystąpić do tkania koszyka na doniczkę. Aby to zrobić, użyj tej samej technologii tkania i twórz węzły w kółko. Należy pamiętać, że dla każdego węzła należy wziąć 2 kable z różnych uchwytów. Po zakończeniu oplatania garnka, mocno przymocuj wszystkie sznurki w jednym supełku. Garnek jest gotowy. Możesz cieszyć się swoim stworzeniem.