Coraz częściej przyczyną choroby są infekcje wirusowe, dlatego też bardzo istotne jest pytanie, w jaki sposób można skutecznie chronić i leczyć lek przeciwwirusowy. Bardzo trudno jest zdecydować się na lek, ponieważ wiele różnych nazw sprzedawanych jest w aptekach. Ale najczęściej pacjentowi przepisuje się takie leki:

  • Anaferon ;
  • Arbidol;
  • Kagocel;
  • Interferon;
  • Viferon;
  • Aflubin;
  • Izoprinozyna;
  • Remantadine.

W tym artykule dowiemy się, co odróżnia Arbidol od Kagocel, ponieważ oba są popularne i uważane za skuteczne środki antywirusowe.

Zasada działania leków antywirusowych

Aby ustalić, co jest lepsze niż Arbidol lub Kagocel, musisz najpierw zbadać, jak działają na ludzkie ciało.

Arbidol

Jego substancja czynna, identyczna z ludzkim interferonem, blokuje hemaglutyninę, która pomaga przyłączyć i namnożyć komórki wirusa, co powoduje zmniejszenie jego aktywności. Może być stosowany w ARVI, wirusowych chorobach dróg oddechowych i przewodu żołądkowo-jelitowego.

Kagocel

Ogranicza rozprzestrzenianie się wirusów opryszczki i wirusa grypy w organizmie, zapobiegając ich przenikaniu do komórek i stymuluje produkcję endogennego interferonu (alfa, beta i gamma), które są odpowiedzialne za powstawanie reakcji ochronnych, to znaczy odporności. Jest skuteczny przeciwko wirusowi opryszczka , grypa i inne infekcje wirusowe.

Co jest bardziej skuteczne - Kagocel lub Arbidol?

Aby wybrać lek przeciwwirusowy jest konieczne z celów przed nim. Jeśli potrzebujesz profilaktyki, lepiej jest wziąć Arbidol, który zapobiegnie przenikaniu i rozprzestrzenianiu się wirusa. W leczeniu choroby należy wybrać Kagocel, który nie tylko neutralizuje infekcję, ale także aktywnie z nią walczy. Szczególnie jest to skuteczne w niż kagocel różni się od arbidolu pierwsze dwa dni choroby. Może być również stosowany jako środek zapobiegawczy. Lepiej jest, jeśli przepisujesz lek będzie lekarzem, na podstawie ogólnego stanu i rodzaju choroby.

Niektórzy uważają, że jeśli weźmiesz kilka leków w tym samym czasie, możesz osiągnąć lepszy efekt. Ale lekarze nie zalecają przyjmowania Arbidolu i Kacogolu, ponieważ może to spowodować przedawkowanie.

Główne przeciwwskazania do stosowania tych leków są takie same, dlatego wybierając środek przeciwwirusowy, należy zdecydować, do czego będzie on stosowany: zapobieganie lub leczenie.