test poziomu cukru we krwi w normie dla dzieci Prawie wszystkie poważne choroby są znacznie bardziej podatne na leczenie, jeśli ujawnimy je na najwcześniejszym etapie. Jedną z takich chorób jest i cukrzyca. Wbrew powszechnej opinii może być nadmiar glukozy we krwi odkryj nawet w najmniejszych dzieciach, a nie tylko w starszym wieku. Dlatego konieczne jest regularne wykonywanie badań krwi na obecność cukru, zarówno u dorosłych, jak iu dzieci.

Ponadto spadek poziomu glukozy może również wskazywać na problem w małym organizmie. W tym artykule pokażemy, jakie wartości można zwykle zobaczyć w wyniku badania krwi na cukrzycę u dzieci i w jakich sytuacjach konieczne jest dodatkowe badanie dziecka.

Dekodowanie testu krwi na cukier u dzieci

Zwykle poziom glukozy u małych dzieci jest nieco niższy niż u dorosłych. W miarę dorastania liczba ta jest nieco większa.

Zatem u niemowląt, od urodzenia do pierwszego roku wysiłku, poziom cukru w ​​analizie nie może być niższy niż 2,8 mmol / litr i wyższy niż 4,4 mmol / litr. U małych dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat wartość ta może wynosić od 3,3 do 5,0 mmol / litr. Wreszcie, u dzieci w wieku powyżej 5 lat, prawidłowy poziom glukozy test poziomu cukru we krwi dla dzieci wynosi od 3,3 do 5,5 mmol / litr.

Aby uzyskać prawidłowy wynik analizy biochemicznej, aw szczególności wskaźnik poziomu cukru, krew należy pobrać od bardzo wczesnego rana, na czczo. Jeżeli odchylenia krytyczne są większe niż 6,1 mmol / litr lub mniej niż 2,5 mmol / litr, dziecko powinno zostać natychmiast skierowane do dodatkowego badania i konsultacji przez endokrynologa.

Jeśli dziecko prawidłowo przejdzie badanie, a test biochemiczny wykazał poziom cukru od 5,5 do 6,1 mmol / litr, drugą analizę należy wykonać po spożyciu glukozy.