Anaferon jest lekiem homeopatycznym, który jest przepisywany w leczenie grypy i ARVI, a także powikłania wirusów opryszczki i bakterii.

Czy uzasadnione jest stosowanie Anaferon do karmienia piersią?

Stosunek do leków homeopatycznych wśród lekarzy jest mieszany. Wielu z nich uważa, że ​​tabletki homeopatyczne są po prostu mieszanką cukru i skrobi, a dodatek nieznacznych dawek substancji czynnych ma wpływ na przebieg choroby. Podstawą tego jest fakt, że mechanizm działania tych funduszy nie został wystarczająco zbadany.

Jak uzasadnione jest przyjmowanie Anaferon do laktacji, trudno powiedzieć, ponieważ nigdy nie przeprowadzono badań na ten temat. W każdym razie nie ma opublikowanych oficjalnych danych dotyczących badań klinicznych. Instrukcje dotyczące leku wskazują, że nie ma danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa Anaferon podczas karmienia piersią, więc nie jest konieczne przepisywanie leku tej kategorii pacjentów.

W tym samym czasie jest dość aktywny odbiór leku Anaferon przez matki karmiące. Odpowiedź jest dość prosta: środki masowego przekazu odgrywają ważną rolę w wyborze leków przez współczesnych ludzi. Ale w przypadku kobiety, która karmi dziecko, takie podejście do leczenia jest nie do przyjęcia.

Niezależnie od tego, czy można karmić piersią matkę Anaferon, lepiej zdecydować, oczywiście, z udziałem lekarza prowadzącego. W każdym razie, jeśli decyzja o zażyciu Anaferon podczas laktacji jest podyktowana elementarnym lękiem przed zarażeniem dziecka, to taka wymówka jest całkowicie bezpodstawna. Wraz z mlekiem matki dziecko otrzymuje przeciwciała, które pomagają mu w walce z chorobą. Jeśli matka karmiąca zachorowała , wystarczy karmić dziecko w bandaż z gazy podczas grypy lub okresu ARVI.

Czy Anaferon jest skuteczny w karmieniu piersią, trudno powiedzieć, ponieważ nie ma dokładnej odpowiedzi na pytanie, czy ten lek jest w ogóle skuteczny. Dyskusje trwają do tej pory, a opinie zwykłych pacjentów są podzielone. Niektórzy ludzie pomagali narkotykowi, inni odnotowują jego całkowite fiasko w walce z chorobą. Ostatecznie decyzja o zażyciu Anaferon podczas karmienia zawsze pozostanie z kobietą. Trzeba tylko podejść do problemu z najwyższą odpowiedzialnością i zważyć plusy i minusy.