Aminophylline - produkt medyczny stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, jego synonimy: euphilin, theophyllamine, aminomal, diaphylline. Jest on stosowany dożylnie, domięśniowo i doustnie, więc aminofilina ma postacie uwalniania w ampułkach i tabletkach.

Aminofilina przeciwko cellulitowi

Ta substancja działa podobnie jak kofeina. Od dawna badano i udowodniono jego skuteczność w walce z cellulitem. Aminophylline, w postaci żelu nałożonego na skórę, narusza metabolizm w komórkach tłuszczowych, przyczyniając się do ich rozpadu. W tym przypadku zewnętrzne stosowanie leku praktycznie zapobiega skutkom ubocznym, które mogą wystąpić podczas przyjmowania.

Przy stosowaniu aminofiliny do odchudzania najlepiej jest stosować ją w postaci żelu. Taki produkt można kupić w aptekach, sklepach kosmetycznych i firmach zajmujących się dystrybucją suplementów diety. Dzięki udowodnionej naukowo skuteczności, żele z suplementem aminofiliny obniżają poziom podskórnej tkanki tłuszczowej, wyrażają "pomarańczową skórkę" i wygładzają skórę. Podobne działanie ma i kofeina . Wiele firm - producenci łączą te dwa leki w produkcji produktów antycellulitowych.

Aminophylline do utraty wagi

To narzędzie jest od dawna znane i jest szeroko stosowane w walce z otyłością. Lek z podawaniem doustnym ma działanie moczopędne, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku, zmniejszenia masy ciała i usunięcia ciała z organizmu. Nie należy zapominać, że aminofilina ma wiele analogów (euphylin, theophyllamine itp.), Które są przeznaczone do leczenia astmy oskrzelowej i innych ciężkich przewlekłych chorób układu oddechowego. Dlatego dla zdrowego człowieka może być po prostu niebezpieczne.

Aminofilina może powodować epilepsję w przypadku niezgodności z dawkami, a także ma wiele przeciwwskazań. Nie można go stosować jednocześnie z efedryną, a także kobietami w ciąży i karmiącymi. Wśród przeciwwskazań do stosowania są zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby wrzodowe, arytmie, wysokie / niskie ciśnienie krwi, epilepsja.

Aminofilina w postaci żelu (zwykle 2%) ma mniej skutków ubocznych. Przy właściwym użyciu prawie nie istnieją. Zaleca się nakładanie go raz dziennie na problematyczne obszary skóry cienką warstwą. Zastosowanie aminofiliny w postaci żelu przeciwko objawom cellulitu jest uzasadnione i bezpieczne dla zdrowia. Obecność substancji w określonym produkcie kosmetycznym można wyjaśnić, czytając kompozycję. Możesz również zrobić żel antycellulitowy kupując aminofilinę w aptece w ampułkach i dodając do swojego zwykłego kremu do ciała.