100% farby na wierzchu siwe włosy możesz tylko uporczywie malować, a to jest duże ryzyko wywołania utraty i zerwania. Aby tak się nie stało, musisz powierzyć obraz mistrzowi lub zaakceptować fakt, że ton szarej nitki będzie nieco inny. Podobny efekt daje naturalny barwnik do włosów, farbuje siwe włosy w oszczędnym trybie.

Wybór naturalnych barwników dla siwych włosów

Henna i basma nie psuj włosów, ale siwe włosy są lekko zabarwione. Henna nada jej żółtawo-czerwony odcień, a henna w połączeniu z Basmą doda do niej kasztan. Jeśli najważniejsze jest to, aby szare włosy były mniej widoczne, takie barwniki są całkiem odpowiednie. Możliwe jest całkowite pomalowanie szarych włosów za pomocą naturalnych barwników, które obejmują nie tylko naturalne barwniki, ale także niewielką ilość syntetycznego pigmentu. W rzeczywistości są to ta sama henna i basma, ale z ulepszoną formułą. Leki te wpływają na włosy całkiem dobrze, problemem może być jedynie chęć zmiany koloru - jest to prawie niemożliwe. Dlatego powinieneś być bardzo odpowiedzialny przy wyborze cienia! Ponadto włosy farbowane takimi barwnikami można jedynie odciąć. Oto najbardziej znane marki farb naturalnych, eliminujące siwe włosy:

  • Aasha;
  • Pielęgnacja włosów;
  • Khadi.

Te farby na bazie henny są sprzedawane w indyjskich sklepach i na działach przypraw.

Jak wybrać farbę nie amoniakalną, która maluje ponad siwymi włosami?

Wiele kobiet nie jest pewna, czy farba bez amoniaku maluje siwe włosy. czy farba amoniakowa maluje siwe włosy W tym przypadku wszystkie indywidualnie - ktoś taki barwnik pomaga maskować oznaki starzenia, ktoś - nie. Najlepsze wyniki pokazały, że farby Revlon i Loreal nie zawierają amoniaku.

W kompozycji występują naturalne farby do włosów z utleniaczem, ale przeznaczone do delikatnego barwienia przy użyciu składników roślinnych i składników leczniczych. Leki te sprzedawane są w aptekach - przede wszystkim mówimy o farbach marki Phyto i Logona. Pod względem jakości barwienia środki te można zrównać z odpornymi, ale w zależności od ich wpływu na włosy lepiej jest przypisać je do delikatnych.