W Malezja jest wyjątkowa wyspa Penang , która słynie z oryginalnych malowideł ściennych (sztuka uliczna). Istnieje niezwykłe muzeum 3D (Penang 3D Trick Art Museum), które każdego dnia przyciąga dużą liczbę odwiedzających.

Informacje ogólne

Muzeum zostało otwarte 25 października 2014 r. I znajduje się w dzielnicy Georgetown , w którym można zapoznać się z historią regionu. Przy wejściu wszyscy odwiedzający są zaproszeni do udziału w quizie. Jest to karta z pytaniami na temat muzeum, ekspozycji i wyspy: jeśli odpowiesz poprawnie, otrzymasz nagrodę. Wszystkie niezbędne informacje dla tych gości muzeum 3D w Penang można znaleźć na stoiskach i zdjęciach.

Wzory ekspozycji odnoszą się do techniki, która zamienia dwuwymiarowe malowanie na trójwymiarowe obrazy. Wraz z krajobrazami 2D, które są malowane na podłodze, suficie i ścianach, pojawia się wrażenie animowanego obrazu.

W muzeum znajduje się ponad 40 prawdziwych dzieł sztuki. Należą do nich rzeźby i rysunki z iluzjami. Istnieją interaktywne eksponaty, które stymulują wyobraźnię i kreatywność. Wszystkie obrazy powstają wewnątrz muzeum 3D w Penang i dzięki temu są wyjątkowe.

Co zobaczyć?

Ekspozycję muzeum reprezentują dwa główne tematy:

  • nowoczesne klasyki;
  • życie w Penang.

Odwiedzający zobaczą codzienne życie mieszkańców, zapoznają się z historią i legendami regionu, przejdą przez egzotyczny teren i znajdą się w fantastycznych miejscach. Wiele osób w instytucji składa się z naturalnej wielkości fresków i spotyka gości, wypowiadających się ze ścian.

Экспозиция на тему быта местных жителей

Najpopularniejsze ekspozycje w muzeum 3d w Penang to:

  1. Spadochron. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie, unosząc się w powietrzu i boisz się skakać z dużej wysokości, to tutaj możesz zrealizować swoje marzenie. Aby to zrobić, musisz założyć spadochron lub hełm, a następnie stać w prawidłowej pozycji.
  2. С парашютом
  3. Z pandami. Jeśli kochasz te zwierzęta i nadal nie masz z nimi zdjęcia, sytuacja ta może zostać łatwo naprawiona. Aby uzyskać piękną oprawę, stań obok eksponatów i wyobraź sobie, że jesteś zadowolony z egzotycznych niedźwiedzi - tego zdjęcia nie można odróżnić od prawdziwego!
  4. С пандами
  5. Lekcja grawitacji. Tutaj poczujesz nieważkość w kosmosie.

Funkcje wizyty

Zwiedzanie muzeum 3D w Penang rozpoczyna się na pierwszym piętrze, a następnie musisz wspiąć się po schodach i zakończyć podróż na 2. poziomie. Pracownicy chętnie opowiadają historię tworzenia każdego obrazu i pomagają tworzyć oryginalne obrazy, a jeśli przyjechałeś tu bez towarzystwa lub, odwrotnie, chcesz, aby wszyscy spotkali się razem, to zrobią ci zdjęcie. W ten sposób pomagają odwiedzającym podejmować takie pozy, aby obraz był jak najbardziej realistyczny.

Odwiedź muzeum 3D w Penang, które będzie interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie będziesz musiał wykonywać specjalnych sztuczek. W przypadku spektakularnych zdjęć można zaproponować zmianę ubrań lub zdjęcie butów, więc przygotuj się na to.

Opłata za wstęp dla studentów wynosi 3,5 USD, osoby dorosłe płacą około 6 USD, a dzieci - 2 USD. Muzeum jest otwarte codziennie od 09:00, a kończy w dni powszednie o 18:00, aw weekendy o 20:00.

Главный вход

Jak się tam dostać?

Od Kuala Lumpur do Penang dotrzesz samolotem, pociągiem lub samochodem na drodze Lebuhraya Utara - Selatan / E1. Odległość wynosi około 350 km. Od centrum Georgetown do muzeum 3D można dotrzeć pieszo lub samochodem na ulicach: Lebuh Chulia, Pengkalan Weld i Jalan Masjid Kapitan Keling. Podróż trwa do 10-15 minut.