Bardzo często w aptekach zamiast Zyrteku oferowany jest jego odpowiednik - lek Zodak. W tym artykule postaramy się porównać Zyrteca i Zodaka, aby zrozumieć, co jest lepsze lub jak jeden lek różni się od drugiego.

Zyrtec i Zodak - podobieństwa

Zarówno Zyrtec, jak i Zodak są lekami przeciwhistaminowymi drugiej generacji, które opierają się na blokowaniu receptorów histaminowych i tłumieniu objawów alergicznych. Główną substancją aktywną obu leków jest dichlorowodorek cetyryzyny.

Podobne są formy uwolnienia Zirtek i Zodak. Produkowane są w postaci kropelek, syropu i tabletek powlekanych. Leki są przeznaczone do użytku wewnętrznego.

Zodak i Zyrtec są zalecane dla tych samych chorób, to znaczy wskazania do stosowania tych leków są takie same:

To jest takie samo i oba preparaty reżim dawkowania, który zależy głównie od wieku pacjenta.

Zyrtec i Zodak - różnica

Oceniając skład Zyrtek i Zodak, można zauważyć, że te leki mają niewielkie różnice w zaróbkach. Jednak biorąc pod uwagę, że substancje te nie mają efektu terapeutycznego, można uznać, że fakt ten praktycznie nie ma wpływu na końcowy efekt leków. Ale powinieneś być ostrożny i sprawdzić, czy masz nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji pomocniczych.

Omawiane leki są wytwarzane przez różnych producentów: Zyrtec jest produkowany w Szwajcarii, Włoszech i Belgii, a Zodak jest produkowany w Czechach. Dlatego te leki mogą mieć pewne różnice w stopniu oczyszczenia surowców, technologii produkcji itp. zodak lub zyrtek Jednak istotne zmiany parametrów klinicznych i farmakologicznych są niedozwolone.

Istotna różnica między lekami, dość znacząca dla konsumentów, to ich koszt. Tak więc Zyrtec jest kilka razy droższy od Zodaka. Przy okazji, mając to na uwadze, zaletą Zodaka może być nie tylko fakt, że można dużo zaoszczędzić na jego zakupie, ale także to, że szansa na zakup fałszywki jest minimalna. Wynika to z faktu, że ekonomicznie nieopłacalne jest wykuwanie tanich leków.

W związku z powyższym można stwierdzić, że Zyrtec i Zodak są lekami wymiennymi, a przy wyborze jednego z nich można skupić się tylko na swoich możliwościach finansowych.