Kwiaty tropikalnego drzewa ylang-ylang mają najbardziej delikatny aromat, a nazwa rośliny w języku filipińskim oznacza "trzepotanie". Olejek eteryczny Yang-ylang otrzymywany metodą destylacji z parą stosuje się w kosmetologii i przemyśle perfumeryjnym. Dziś dowiemy się, jak poprawić kondycję włosów za pomocą tego pachnącego produktu.

Właściwości oleju ylang-ylang

Zapewniając działanie przeciwdepresyjne, olej ylang-ylang normalizuje sen, daje pewność siebie, łagodzi lęki i emocjonalny niepokój.

Właściwości antyseptyczne sprawiają, że olej ylang-ylang jest niezbędny w leczeniu chorób skóry (egzema, podrażnienia, łupież).

Zastosowanie olejku ylang-ylang jako odżywki do włosów pozwala:

 • przywrócić strukturę włosów;
 • pozbyć się zepsutych zakończeń;
 • wzmocnić włosy i zapobiegać wypadaniu włosów;
 • poprawić przepływ krwi do mieszków włosowych;
 • sprawiają, że włosy stają się jedwabiste;
 • normalizuje pracę gruczołów łojowych;
 • leczyć łupież i podrażnienie skóry głowy.

Jak nanieść olej na włosy?

 1. Masaż głowy. Olej kosmetyczny ylang-ylang nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. W przypadku masażu głowy domu należy przygotować mieszaninę 3 łyżek bazy (może to być olej jojoba, łopian lub oliwa z oliwek) i 1 łyżkę oleju ylang-ylang. Procedura zajmie około godziny. Najpierw mieszankę olejową wciera się w skórę głowy, wykonując masujące ruchy (20-30 minut), resztki są rozprowadzane we włosach i utrzymują przez kolejne 30-40 minut. Aby zmyć kosmetyczny olej z włosów, użyj zwykłego szamponu.
 2. Szlifowanie aromatyczne. Do zabiegu potrzebna jest szczotka do włosów wykonana z naturalnego drewna i kilka kropel olejku ylang-ylang, który nakłada się na ząb. Aroma-czesanie nadaje się do włosów suchych i normalnych, ma efekt tonizujący, poprawia odżywianie cebulek włosowych. Po zabiegu olej pozostawia najdelikatniejszą smugę aromatu.
 3. Dodanie do szamponu jest prawdopodobnie najprostszym zastosowaniem oleju ylang-ylang, który pozwala chronić włosy przed gorącem i mrozem, przesuszonym powietrzem, negatywnymi skutkami suszarki do włosów, żelaza i kleszczy. Umyć włosy z dodatkiem 2-3 kropli oleju w szamponie nie powinno być więcej niż 2 razy w tygodniu.
 4. Płukanie. Aromatyczny balsam ylang-ylang jest dobry do matowych włosów. W litrze wody rozcieńczyć 1 łyżkę soku z cytryny i 4-5 kropli oleju. Uzyskana mieszanina spłukuje włosy po umyciu. Druga metoda płukania pozwala wzmocnić włosy - do przygotowania balsamu potrzebna jest oczyszczona woda z dodatkiem kilku kropli olejku eterycznego. Po zwykłym płukaniu uzyskanej mieszaniny włosy należy trzymać przez 1-3 minuty.
Maski terapeutyczne

Ylang-ylang do włosów jest skutecznie stosowany w czystej postaci, a także w kompozycji masek odżywczych i regenerujących.

kosmetyczne oleje do włosów
 1. Do suchych włosów. Będziesz potrzebował: oleju z rumianku (2 krople), oleju ylang ylang (3 krople), miąższu awokado (mniej więcej szkła). Mieszaninę utrzymuje się na włosach przez 20-30 minut. Wszystkie składniki maski zawierają olejki eteryczne dla witamin wzbogaconych o zniszczone włosy, ponieważ zabieg pomaga szybko przywrócić włosy po zwinięciu i rozjaśnieniu.
 2. Do włosów przetłuszczających się. Będziesz potrzebował: mieszaniny olejków (jojoba, brzoza, rozmaryn i ylang-ylang), a także świeżego żółtka jaja. Olejki eteryczne dodaje się do maski w 1 kropli (ylang-ylang i rozmaryn - 2 krople). Przygotowaną mieszaninę utrzymuje się przez 40 minut, włosy spłukuje się zimną wodą.

Maska wzmacnia włosy podatne na tłuszcz i utratę, normalizuje uwalnianie tłuszczu.

Uwaga! Olejki eteryczne zwykle nie mają przeciwwskazań, ale zanim użyjesz oleju ylang-ylang, wykonaj test (nałóż kroplę na skórę), aby upewnić się, że nie jesteś nadwrażliwy.