Nowoczesne trendy w modzie wyraźnie pokazują stopniowe usuwanie wyraźnych linii między stylami. Żywym przykładem tego stwierdzenia jest powszechne stosowanie takiej odzieży, jak dres. Już dawno minęły stadiony i sale gimnastyczne i stały się podstawą takich trendów mody jak szyk sportowy. Młode kobiety mody często pojawiają się w takich zestawach na ulicy - odwiedzają sklepy, imprezy, podróże, spacerują po mieście lub parku, a nawet udają romantyczne randki. Dzieje się tak, ponieważ kombinezony sportowe są bardzo wygodne i funkcjonalne.

Modne stroje sportowe są szyte z różnych tkanin, ozdobione cyrkoniami, jasnymi cekinami, haftem, aplikacjami, różnymi ozdobnymi wstawkami, paskami itp. Najpopularniejsze są modele dzianin i welurów.

Początki mody na stroje sportowe z weluru

W szafach nowoczesnych modnych kobiet ubiory welurowe pojawiły się w latach osiemdziesiątych XX wieku. Pierwszym materiałem do szycia odzieży sportowej była marka projektantów Fila. Następnie podobne modele pojawiły się w arsenale takich znanych marek jak Nike, Adidas, Juicy Couture.

W tych setach zaczęły pojawiać się i gwiazdy. Tak więc zdjęcie J. Law, Madonny, Beyonce i innych równie znanych pań promujących zdrowy styl życia wielokrotnie pojawiało się na łamach magazynów modowych. Więc z lekką ręką projektantów mody i gwiazd, damskie welurowe dresy weszły do ​​codziennej garderoby nowoczesnych modnych kobiet.

Damskie dresy welurowe - styl i praktyczność

Drelichowe dresy są dość praktyczne. Wygodna miękka tkanina:

  • dobrze utrzymuje ciepło;
  • praktycznie nie marszczy się;
  • nie zdeformowany;
  • można go łatwo usunąć (można użyć prania w pralce);
  • szybko przywraca pierwotny wygląd po umyciu;
  • nie traci swoich właściwości przez długi czas.

Garnitury sportowe z weluru - rzecz uniwersalna. Obfitość modeli pozwoli ci ukryć możliwe wady figur i na odwrót - aby podkreślić zalety. Zestawy z prostymi lub lekko rozszerzającymi się spodenkami będą chować niewystarczająco smukłe nogi lub biodra, wersje z wysokim stanem mają mały brzuszek, a modele z pionowymi paskami wizualnie rozciągają sylwetkę.

Welurowe kombinezony - od klasycznych po szokujące

Dziś na półkach butików można znaleźć zarówno klasyczne modele damskich dresów welurowych, jak i ekstrawaganckie, a nawet oburzające.

Projektanci znanych marek odzieży sportowej oferują różne opcje tej odzieży. Wśród młodych ludzi ważne są jasne modele z napisami, nadrukami i aplikacjami, a welurowe damskie ubranie sportowe z misiem, króliczkiem lub bohaterem jednej z najpopularniejszych kreskówek wygląda bardzo wzruszająco. Oczywiście, lepiej wybrać takie kilka dziecinnych opcji dla absolutnie młodej damy.

Starsze dziewczyny będą cieszyć się jasnymi, czarującymi zestawami, bogato zdobionymi haftem, kryształkami, kryształkami, cekinami. Ale klasyczne zwięzłe modele są odpowiednie dla każdego.

Kultowe marki mody wydają także swoje kolekcje odzieży sportowej. Tak więc francuska marka Chanel wypuściła oryginalną linię kombinezonów sportowych z weluru. Bardzo kobiece i stylowe modele zdobione są markowym logotypem marki w postaci dwóch skrzyżowanych łacińskich liter C.

Dresy welurowe Chanel prezentowane są w pięknych odcieniach czerwieni, różu i bieli, perłowoszarej, koralowej, turkusowej i szmaragdowej zieleni. Obfitość stylów i opcji pozwoli każdej kobiecie mody wybrać zestaw do własnych upodobań.

Damskie dresy welurowe 1Damskie dresy welurowe 2Damskie dresy welurowe 3
Damskie dresy welurowe 4Damskie dresy welurowe 5Damskie dresy welurowe 6
Damskie dresy welurowe 7Damskie dresy welurowe 8Damskie dresy welurowe 9